Новини / Події / Українців заставлять їздити на червоне світло світлофора
16 травня 2017, 19:34
Розмір шрифта: А А А

Українців заставлять їздити на червоне світло світлофора

Українців заставлять їздити на червоне світло світлофора, Правила дорожнього руху, новий сюрприз, червоне світло
Українців заставлять їздити на червоне світло світлофора

Влади продовжують фонтанувати ідеями щодо вдосконалення правил дорожнього руху.Водії ще не звикли до нововведення, поменявшему правила кругового руху, а місцеві служби не встигли виставити відповідні дорожні знаки, як у Верховній Раді з‘явився новий сюрприз для автомобілістів.

Документ №6443 передбачає внесення двох змін у закон «Про дорожній рух».

Перше: на регульованому перехресті на червоне світло можна буде повертати направо за умови, якщо авто не створює перешкод машин, які їдуть на зелений і пішоходам. Тобто, фактично це той же поворот «по стрілці», які є і зараз.

Але тільки якщо на сьогоднішній день такими знаками обладнано не так багато світлофорів і працюють вони в експериментальному режимі, то законопроект пропонує зробити це правило масовим.

Друге: пропонується дозволити водіям при виїзді з дороги з одностороннім рухом на червоний повертати наліво, якщо на перехрещуваній дорозі також встановлено режим односторонки.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що експеримент «зі стрілками» був досить вдалим і дійсно допомагає розвантажити транспортні потоки.Але зараз це правило не обов’язково для виконання, і водій може повертати на червоний по стрілці або дочекатися свого знака світлофора. Єдине, що йому загрожує у даному випадку — обурення їдуть за ним автомобілістів.

«Але світовий досвід показує, що доцільно запровадження єдиних для всієї країни правил, які б дозволили водіям здійснювати маневр не тільки при наявності зеленої стрілки», — вважають автори законопроекту.

Вони стверджують, що правило turn Right on red діє в більшості штатів США, Канаді, Китаї, Південній Кореї, Німеччини та ін. І, як показує практика, негативного ефекту воно не створює, навпаки, розвантажуються дороги, а воїни економлять час і паливо.

Ще один плюс узаконення повороту на червоний — економія державних грошей на виготовлення знаків з зеленими стрілками.Тобто, якщо законопроект приймуть, стрілки приберуть, але водії повинні пам'ятати, що їхати на червоне можна.

Втім, як свідчить перший досвід нових правил проїзду кругових перехресть, поки від нововведення більше плутанини, ніж користі.

Знаки на більшості кіл залишилися старими, і водії просто не знають, що їм робити — розмітка вимагає поступитися дорогу, а новий закон — їхати.

Це вже спровокувало чимало аварій на кругових перехрестях. І не факт, що у випадку з поворотом на червоний ситуація не повториться, адже навіть виїжджаючи на заборонний знак по стрілці, водії нерідко підрізають тих, хто їде на зелений, провокуючи ДТП.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Правила мобільної гігієни

3 травня 2017, 10:20

Дитина навчилася водити машину по YouTube-урокам

14 квітня 2017, 11:27

США посилюють процедуру видачі в'їзних віз

24 березня 2017, 16:11

Останні новини за сьогодні: