Новини / Події / Пенсії піднімуть, жінок зрівняють
31 жовтня 2013, 11:06
Розмір шрифта: А А А

Пенсії піднімуть, жінок зрівняють

Пенсії піднімуть, жінок зрівняють, День працівника соціальної сфери, доходи, Пенсії, оплата праці, жінка, чоловік
Пенсії піднімуть, жінок зрівняють

Вчора Україна відзначила День працівника соціальної сфери. Як зазначив на урочистостях на честь свята президент Віктор Янукович, стандарти життя постійно ростуть і будуть рости надалі.
 — За три роки реальні доходи громадян зросли на 39 відсотків, реальна зарплата — майже на 59 відсотків, а середній розмір пенсії — на 42 відсотки, — він навів статистику. — Крім того, з 2010 року в чотири рази зменшилася кількість тих, хто отримує пенсію менше тисячі гривень. Я хотів би сказати саме працівникам соціальної сфери: в 2014 році таких людей в Україні вже не повинно бути. Ми все для цього зробимо.
Варто нагадати, що у Верховній Раді на розгляді у депутатів є кілька законопроектів про осучаснення мінімальних пенсій. Депутати пропонують провести перерахунок виплат в 2014-2017 роках. Щоб це стало реальністю, казні треба буде виділити близько 40 мільярдів гривень. Але в минулому році такі процеси вже відбувалися. Майже 13 мільйонам людей пенсії підвищили в середньому на 120 гривень. Судячи за словами президента, на цьому зупинятися не збираються.
Віктор Янукович звернув увагу ще на один аспект соцполітики — розрив в оплаті праці українських чоловіків і жінок. Про це вже говорять в світових аналітичних записках про Україну. За даними експертів, жінки програють чоловікам як мінімум 22 відсотки середньої зарплати, а в промисловості, комунальної сфери і культури — майже 30 відсотків.
Але, за його словами, зараз на першочерговому порядку денному стоїть інша проблема — заборгованість по заробітній платі, що залишилася у спадок з 1990-х років. Багато підприємств вважаються банкрутами, а зарплатні рахунки зависли без змін. Вже не перший рік заборгованість коливається на рівні мільярда гривень. Для вирішення цієї проблеми він пропонує знайти нові методи. Старі, адміністративні, вже не працюють. Підприємства працюють, випускають продукцію, але не вважають за потрібне розраховуватися з працівниками за старими боргами.
 — Така ситуація особливо турбує, — сказав Віктор Янукович. — На кожен подібний випадок повинні реагувати правоохоронні та контролюючі органи.
Президент нагадав, що в останні три роки прийнята сучасна «соціальна» законодавча база. Зокрема, новий Закон про зайнятість, який фактично запустив додаткові механізми створення робочих місць і дозволив забезпечити роботою найбільш вразливі на ринку праці категорії. В результаті з початку року працевлаштовано понад 600 тисяч осіб. При цьому рівень безробіття знизився до 8 відсотків. Ці показники нижчі за європейські. У багатьох країнах єврозони безробіття тримається на рівні 11 відсотків.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Пенсійний вік зросте для більшості пенсіонерів

2 червня 2017, 15:15

Трудових мігрантів можуть змусити платити в Пенсійний фонд

1 червня 2017, 20:57

Останні новини за сьогодні: