Новини / Досвід / Стартапи, тренди, інтернет-бізнес. Інтерв'ю з Олександром Ольшанським
19 квітня 2013, 16:02
Розмір шрифта: А А А

Стартапи, тренди, інтернет-бізнес. Інтерв'ю з Олександром Ольшанським

Стартапи, тренди, інтернет-бізнес. Інтерв'ю з Олександром Ольшанським, стартап, інтернет-бізнес, Олександр Ольшанський, Уанет, iForum.ua, інтерв'ю
Стартапи, тренди, інтернет-бізнес. Інтерв'ю з Олександром Ольшанським

1. Чи можете назвати обсяг інвестицій в інтернет-стартапи та бізнес в цифрах? і порівняйте обсяг з інвестиціями минулого року?
У цифрах оцінити неможливо, це найчастіше закрита інформація. Але стартапи в Україні дуже великий тренд.

2. Яке співвідношення зарубіжних інвестицій з інвестиціями місцевих бізнесменів в українські інтернет-бізнеси?
Якщо оцінювати в кількісних показниках, то українських стартапів більше, а якщо рахувати обсяг інвестицій в грошах, то зарубіжних інвестицій істотно більше ніж місцевих інвестицій.
Одна угода з «Вьюдл» суттєво переважить чашу терезів на бік закордонних інвестицій.
Стартап, у разі можливості експансії на глобальні ринки, дуже швидко стає американським, так як там, більш досконале законодавство. І це відбувається і відбуватиметься з усіма хто щось коштує. Компанії продовжать дуже швидко тікати в юрисдикції інших країн, там краще можливості для захисту своїх інтелектуальних розробок і надійніший патентний захист.
ВКурсе.ua: напомним, что «Вьюдл» учредил Егор Анчишкин и Юрий Мусатенко, именно они увидели коммерческую перспективу в разработках Киевского института кибернетики в области распознавания изображений.">Довідка ВКурсе.ua: нагадаємо, що «Вьюдл» заснував Єгор Анчишкин та Юрій Мусатенко, саме вони побачили комерційну перспективу в розробках Київського інституту кібернетики в галузі розпізнавання зображень. А потім продали частину акцій інвесторам.

3. Як оцінювати бізнес-модель стартапу, якщо нічого подібного ще не існує?
Методики оцінки стартапів дуже складні самі по собі, справа в тому, що коли інвестор вкладає гроші в стартап він купує майбутнє, а коли ми купуємо майбутнє, тут не може існувати 100% правильної методики. У першу чергу оцінюється те, що являтиме собою стартап через кілька років. Яка у нього перспектива і чи зможе він дійти до цієї перспективи.

4. Як змінився середній тип-користувача в Уанеті? Ключові відміну порівняно з користувачем 2 роки тому?
Користувач сильно помолодшав, сильно тянеться до соціальних мереж і до споживання відео-контенту. Це основні тренди. З точки зору бізнесу, користувач налаштований більш агресивно до бізнесу, очікує побачити те що шукав відразу на першій сторінці, якщо не знаходить те що шукав то він швидко йде геть, а очікує побачити найчастіше прайс-лист. Користувач не хоче нічого читати, а швидко пробігає очима в пошуках потрібного йому контенту в цей момент.

5. Як зміниться Уанет в 2014 році? А в 2015?
У першу чергу український інтернет виросте. Зараз фаза швидкого зростання, зараз все росте, і це зростання продовжуватиметься два-три роки. Кількість користувачів буде рости на 20-30% на рік. Це досить універсальна цифра для тенденцій зростання.
Дуже сильний тренд на мобільні платформи і на створення мобільних додатків. Є велика проблема з мобільним інтернетом з його швидкістю з 3G і 4G, але є велика надія, що цю проблему будуть оперативно вирішувати.

6. Як впливають мобільні ОС Андроїд, Агіос, Віндовс Мобайл на поведінку українських користувачів в Уанеті?
Через рік-два цей вплив буде дуже відчутним. Мобільний інтернет в цьому плані дуже жорсткий до користувача, він повільніше, ще менше екран, у користувача дуже мало часу на взаємодію з сайтом або з мобільним додатком. Боротьба за увагу користувача буде загострюватися, рахунок йде не на хвилини, а на секунди.

7. Чи змінився вплив політичної складової на інтернет-підприємців, порівняно з минулим роком?
Ні, не змінився.

8. Які проблеми існують для розвитку покриття LTE на противагу застарілому 3G на який так і не продали ліцензії?
Складно відповісти на це питання, тут потрібно розуміти дуже багато речей. Можливо, вони вважають, що ринок не готовий до швидкісного інтернету LTE. Можливо, вони думають, що люди не заплатять за підключення до стандарту LTE, технологія насправді досить дорога. Особисто мені це здається дивним, але мені важко сказати однозначно. Можливо, вони розуміють, що в розумний термін розгорнути покриття дуже складно, а потреба вже є прямо зараз і її необхідно прямо зараз чимось закривати. З моєї точки зору 3G не є кроком назад, так як поточна реалізація та швидкість існуючого 3G мене як користувача не задовольняє. Хоча коли я перебуваю закордоном, то 3G працює значно краще.

9. Наскільки з точки зору бізнесу має значення, де знаходяться сервера для твого бізнесу в Україні чи за кордоном?
Я багато разів на це питання вже відповідав. Люди і компанії, які будують значні за кількістю українських користувачів сервіси та проекти, для них ідея розміщувати сервера закордоном, це майже утопічна ідея. Дешевше це не виходить. Виходить сильно дорожче, не в силу ціни сервера, а в силу ціни обслуговування та багатьох-багатьох різних чинників.
Звичайно, канали зв‘язку ростуть, швидкості зростають, але все одно фізику не перехитриш, і мілісекунди мають значення. Ті ж 20-30 мілісекунд, до тієї ж Німеччини, це досить багато для того що б користувач відчував певний дискомфорт. Я не знаю великих українських проектів, які виїхали за кордон. Через деякий час ситуація може змінитися, але поки так.

10. Які інвестиції необхідні для стратегічного інвестора у разі входу в компанію Імена?
У першу чергу важливі не обсяги інвестицій, а важлива мета, навіщо нам це потрібно. Якщо є інвестор, який хоче інвестувати в Імена і до цього вони інвестували в десять таких же компаній по всьому світу, то це одне питання. Якщо це просто людина, якій нікуди дівати гроші, то зовсім інша розмова.

11. Який вид оплати в українському інтернеті найефективніший? А найдинамічніший і перспективний?
Готівкою кур’єру. І при цьому він же є найбільш швидкозростаючим і перспективним. У першу чергу це пов‘язано з тим, що ми відстаємо від тих же сполучених штатів на десять років, в цій області точно. Чековий обіг існує в Америці, напевно, двісті років в Україні його не було ніколи, взагалі. Ідея заплатити комусь грошей, відправивши поштою чек, вона в Україні нікому в голову навіть
не прийде. Чековий обіг є прадідом всім електронних систем платежів. Кредитні картки з’явилися, як засіб швидко виписати чек. Прокатуючи карту, отримуємо сліп, підписуємо і все.
Наша держава сильно заважала розвиватися локальним гравцям на цьому ринку, але момент вже втрачений і тепер очікуємо прихід глобальних гравців на український ринок платежів. Локальні системи, які потрібно було розвивати останні років 7-8, вони не розвинулися. Для прикладу, той же PayPal, Яндекс.Деньги. На поточний момент Яндекс.Деньги не існує в Україні, вони працюють за схемою з закордону. Сбербанк Росії який купив Яндекс.Деньги, досить добре представлений в Україні.

12. Коли проникнення інтернету в Україні, досягне критичної точки і жоден бізнес не зможе ігнорувати цей канал залучення клієнтів?
Мені здається, що цей момент вже настав. Але є ще люди, які вдається цього не робити. Ті, хто будуть продовжувати ігнорувати цей канал, як бізнеси перестануть існувати в 2014 або максимум в 2015 році. 75-80% дорослого населення буде користувачами інтернету в 2015 році. Обсяг трафіку зростає в українському інтернеті, в десять разів за 3 роки. Канальна інфраструктура в українському інтернеті знаходиться на сучасному рівні, на цьому ринку дуже сильна конкуренція.

13. Наскільки сильно відстала система вищої освіти в підготовці кадрів для інтернет-бізнесів?
Середня якість вищої освіти за останні десять років сильно впала. Є проблема притоку, і є проблема відтоку. Приток скорочується, а відтік збільшується. Колись ми досягнемо від'ємного значення. Є явний відтік у вигляді імміграції, а є друга небезпека і сильний тренд у вигляді дистанційної роботи. Але спочатку дистанційна робота, а далі дуже швидко може статися еміграція.

14. Чи відчуваєте конкуренцію з боку аутсорсингових компаній в наймі програмістів?
Відчуваємо, це звичайний процес, він завжди був і нічого кардинально в наймі не змінювалося.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (17)

 • Parvez (анонімно) 7 липня 2013, 22:53 ссылка
  Umm, are you relaly just giving this info out for nothing?
 • ignossina (анонімно) 7 грудня 2013, 17:26 ссылка
  Купила в престижном дорогом магазине фирменную сорочку lunaretta. Красиво на первый взгляд, выглядела дорого. Но дома моя радость резко поубавилась. Из чего их только шьют?! У меня, кажется, даже аллергия легкая на эту ткань началась. Спать не могу в ней вообще. После покупки закинула в стиралку, вытаскиваю – местами швы разошлись. А вообще изначально они особо обработанные были, местами бахрома пошла. Сама сорочка lunaretta как-то даже подрастянулась что ли. Была по фигуре, вроде нормально, а сейчас как балахон у Пугачевой времен 80-х. Думала lunaretta - это французская марка или итальянская, а мне подруга говорит «Ты чего, очнись, их в Китае на модных показах видели». Вот, думаю, купила я себе. Да на базаре белье качественнее! Еще немного поносила, постирала – сорочка lunaretta в дырочку получилась. Теперь, наверное, маме отдам – сок томатный цедить. Хоть на что-то сгодится.
 • high quality backlinks (анонімно) 18 липня 2014, 17:19 ссылка
  w6JUrM Great, thanks for sharing this article.Really thank you! Awesome.
 • high quality backlinks (анонімно) 18 липня 2014, 17:19 ссылка
  BeGslb I appreciate you sharing this article.Really thank you! Really Great.
 • crorkservice (анонімно) 19 липня 2014, 02:37 ссылка
  CKuYcE Im thankful for the article. Much obliged.
 • high quality backlinks (анонімно) 19 липня 2014, 03:33 ссылка
  8PGXHn I loved your article. Fantastic.
 • high quality backlinks (анонімно) 19 липня 2014, 05:36 ссылка
  kfJHKd Really informative blog article.Thanks Again. Great.
 • link building (анонімно) 19 липня 2014, 10:38 ссылка
  PO6Hks Thanks a lot for the blog post.Much thanks again. Great.
 • cheap backlinks (анонімно) 19 липня 2014, 13:31 ссылка
  f9caF5 I really liked your post.Really thank you! Want more.
 • crorkz (анонімно) 4 серпня 2014, 23:22 ссылка
  sm2cah I really enjoy the article.Much thanks again. Really Great.
 • matzcrorkz (анонімно) 5 серпня 2014, 00:35 ссылка
  VqXy1Y Say, you got a nice article.Thanks Again. Great.
 • nice penalty removal (анонімно) 6 лютого 2015, 07:43 ссылка
  N0BiWm Exceptional post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this subject? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more. Thank you!
 • Manueler (анонімно) 17 вересня 2015, 06:15 ссылка
  Устройство детей в детский сад – остаётся одной из главных проблем родителей. Этот вопрос, наверное, никого не оставляет равнодушным и заслуживает особого внимания.
  Я - мама ребёнка, на протяжении трёх лет посещавшего частный детский сад ЧУ ДО д/с «Чудесная страна», директором которого является Таран Наталья Георгиевна. Меня все вроде бы устраивало: свободный график посещений, удобное местоположение, обучение английскому языку.
  В конце августа смотрела телевизионный сюжет на канале «Москва 24», а 31 августа 2015 года нам, родителям, объявили, что работа учреждения будет приостановлена в связи с требованием собственника здания. Тут же директор предложила перевести детей в детский сад «Янтарный» по Янтарному пр., 9.
  Всё бы ничего, если бы не одно обстоятельство. Я выяснила, что у ЧУ ДО «Чудесная страна» была приостановлена лицензия на образовательную деятельность с 17 августа.
  Сразу выяснилось, что у детского сада вообще никогда не было нормальных документов на пользование помещением в здании по адресу Ивовая, д. 8 и находились они там незаконно. Есть решение Арбитражного суда. Одновременно у меня есть договор на услуги ЧУ ДО до августа 2016 года. Отсюда и настоятельная просьба генерального директора всегда оплачивать наличными, о чем я раньше не задумывалась.
  Далее, в штате компании только три сотрудника. Удивительно, как они одновременно ежедневно успевают работать в двух местах, а может и в трех (есть еще что-то на «Алтуфьевке»). Получается,
 • sophie fiverr (анонімно) 6 квітня 2016, 12:21 ссылка
  YhykE8 scrapebox ??????30????????????????5??????????????? | ????????
 • Patrickodoca (анонімно) 24 лютого 2017, 02:27 ссылка
  Есть такая услуга - добровольное медицинское обслуживание (или ДМО).
  Она предполагает, что вы платите небольшую сумму за то, что ходит на прием целый год бесплатно.
  Однако опросы показали, что лишь 5% жителей Питера знают о такой программе.
  Почему так происходит?
  Потому что частным клиникам намного выгодней брать плату за каждое посещение.
  А если какой-нибудь сотрудник клиники попытается рассказать про добровольное медицинское обслуживание клиенту - это сулит ему увольнением.
  Эта информация уже спровоцировала множество возмущений, после того как информацию об этом рассекретил один возмущенный врач.
  Его уволили "по собственному желанию", после того, как он предложил ДМО постоянному клиенту.
  Самое страшное, что официальные положения по ДМО есть в открытом доступе, просто находили на эту информацию единицы.
  Как отстоять свои права?
  О правилах предоставления такой услуги и обязанностях клиник можно узнать, просто вбив в Яндекс фразу: "добровольное медицинское обслуживание".
  Именно обслуживание, а не страхование.

  34j5c6h86
 • mia pron khalifa (анонімно) 26 жовтня 2019, 08:13 ссылка
  BZAlUK wow, awesome post.Much thanks again. Will read on
 • suba suba (анонімно) 7 листопада 2019, 18:41 ссылка
  IN5B9t I think this is a real great post.Really thank you! Really Great.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

25 квітня в Києві вдесяте пройде iForum — найбільша ІТ-конференція

24 квітня 2018, 10:33

Що потрібно знати стартаперам відразу, щоб не шкодувати потім

5 червня 2017, 11:54

Створено додаток, який позбавляє від паління за допомогою віртуальної реальності

2 червня 2017, 08:16

Останні новини за сьогодні: