Новини / Здоров'я / 7 міфів про алергію
1 травня 2009, 08:11
Розмір шрифта: А А А

7 міфів про алергію

7 міфів про алергію, алергія, міфи, помилки, алергени
7 міфів про алергію

Алергія — одна з найпідступніших і найзагадковіших хвороб, що займає одне з перших місць по кількості найрізноманітніших помилок.

Помилка перша. У всьому винна погана спадковість

Фахівці цю думку не розділяють. Звичайно, спадкова схильність в розвитку алергії — одна з визначальних обставин. Але і інші причини скидати з рахунків не стоїть. Невипадково алергію часто називають хворобою цивілізації. «Удобряючи» їжу консервантами, винаходивши нові хімічні препарати (будь то сильнодіючі ліки або надміцні види фарби), людство само створює собі середовище, в якому неможливо жити.

Помилка друга. Не відчути алергію неможливо

Підступна хвороба все частіше маскується під банальну нежить, простуду, ОРЗ, бронхіт. Людина може роками лікуватися сильнодіючими лікарськими препаратами і не підозрювати про дійсне джерело своїх бід.

Практично неможливо обчислити заздалегідь і дійсного збудника алергії. Одних відомих медикам алергенів близько 20 тисяч. Домашній і книжковий пил, шерсть тварин, квітучі дерева і трави, м‘ясо, фрукти, овочі, приправи… Цей список постійно росте.

Помилка третя. Алергія найчастіше загострюється навесні, коли все навколо квітне

Якщо мова йде про полінозі (алергія на пилок), то чхати і кашляти багато алергіків продовжують і влітку, коли услід за «дерев’яним» полінозом наступає «трав‘яний». У червні-липні до деревних агресорів додаються трав’яні: поширені в сільській місцевості тимофіївка, овсяніца, жито, овес, пшениця, а також добре відомі кожному міському жителеві смітні трави (амброзія, кропива, лобода, кульбаба, полин), які продовжують псувати алергікам життя аж до кінця вересня.

Алергія на пил — явище і зовсім цілорічне, не залежне від погоди і пори року. За деякими даними, число страждаючих нею громадян складає 45-85% від загальної кількості всіх алергіків, разом узятих. При цьому основний алерген, що отруює багатьом життя, передається пиловим кліщем (сапрофіт) зовсім не під час укусу, а міститься в їх… фекаліях. Один тільки кліщ виділяє в день близько 15 таких «отруйних» кульок.

Помилка четверта. Алергія — це збій імунітету http://podrobnosti.ua/health/2009/05/01/599690.html

Насправді механізм виникнення алергії до кінця не вивчений. Так, поліноз вважається захисною реакцією організму на вторгнення специфічних аллерген-белков, що у великих кількостях містяться в зернах квіткового і деревного пилку. У відповідь на небажане вторгнення в кров викидається певна кількість кліток-кілерів і специфічних антитіл. Чим вище їх концентрація, тим реакція гостріше і тим важче за неї переносить чоловік.

Помилка п‘ята. З рослин самі сльозоточиві — яскраві квіти з сильним запахом

І це не так. Всупереч існуючій думці, обпилювані комахами рослини менш небезпечні: шкідливий пилок вони продукують в набагато менших кількостях. А тому квіткова алергія не така поширена. Ворог номер один для алергіка — пилок ветроопиляємих рослин, до яких відносяться всі дерева, що розлітається на великі відстані. Саме вона, за словами фахівців, найчастіше і є основним джерелом алергічних бід. Найшкідливішими вважаються ліщина, береза, тополя, сосна, вільха, верба, каштан, дуб, в’язнув, липа. Із-за нерівної, рифленої поверхні і мікроскопічного розміру їх пилкових зерен, що міцно осідають в носоглотці і легенях. Крупніший пилок їли, ялиці, кедра, сосни провокує алергію набагато рідше.

Помилка шоста. Якщо в дитинстві у людини не було алергії на пилок, то вона і не виявиться

На жаль, поліноз — хвороба спадкова. Навіть якщо все дитинство ви спокійно пустували серед кульбаб і насолоджувалися ароматом квітучого жасмину, рокам до 25 алергія на пилок обов‘язково заявить про себе. Більше всього не повезло тим, хто народився в період цвітіння злакових трав або покритосеменних дерев. Учені виявили цікаву закономірність: якщо останні три місяці внутріутробного життя і шість перших з моменту появи на світло пришлися на осінь або зиму, прояв полінозу у такої дитини буде значно слабкіший. Навіть в тому випадку, якщо він — потомствений алергік.

Помилка сьома. Запобігти сезонному загостренню алергії неможливо

Фахівці переконані: до важкого сезону можна і потрібно готуватися заздалегідь. Один з останніх і найбільш ефективних — метод специфічної гіпосенсибілізації, що полягає у введенні в період затишшя хвороби невеликих доз алергену під шкіру або під язик. Завдяки такому «щепленню» в організмі страждаючої алергією людини формується стійкість до подразника. Зв’язуючись з відповідальними за виникнення атопії антитілами, алерген нейтралізує їх. Згідно легенді, подібним же чином привчав себе до малих доз отрути Наполеон і не помер, коли його намагалися потім отруїти. Про ефективність лікування методом гіпосенсибілізації свідчить і сучасна медична практика. Після такої процедури одужання спостерігається у восьми з десяти випадків.

Недавно до вже стандартних тестів на рослинну алергію додався новий, просунутий метод шведської діагностики Pharmacia Diagnostics з тестом Phadiatop, що дозволяє виявити спадкову алергію на найраніших її стадіях. Для цього достатньо краплі крові, в яку додають суміш невеликої кількості самих різних алергенів. Якщо спостерігається реакція хоч би на один з них, сумнівів бути не може: алергія у людини є. А ось на що саме, потрібно розбиратися детальніше, протестувавши його на максимально більшу кількість алергенів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Виявлена комбінація клавіш, що «вбиває» iPhone

26 квітня 2017, 09:21

П’ять поширених помилок про право на розірвання договору купівлі продажу нерухомості

11 квітня 2017, 09:39

10 нешкідливих речей, які вбивають iPhone

13 лютого 2017, 10:15

9 міфів про субсидії

1 серпня 2016, 10:29

Останні новини за сьогодні: