Новини / Здоров'я / Біль в спині впливає на мозок
13 березня 2008, 08:15
Розмір шрифта: А А А

Біль в спині впливає на мозок

Біль в спині впливає на мозок, мозок, біль, спина, дослідження вчених
Біль в спині впливає на мозок

Американські учені з‘ясували, що біль в спині приводить до необоротних змін в головному мозку.

Як пояснили дослідники, в здоровому мозку всі області знаходяться у відносній рівновазі. Якщо одна частка активна, відповідно, інша знаходиться в стані спокою. Проте якщо у пацієнта болить спина, передня частина мозку, що відповідає за емоції, знаходиться в постійній напрузі і вже не може повернутися до спокійного режиму. Нейрони зношуються, а, оскільки нервові клітини відновлюються украй поволі, мозок руйнується швидше. Це приводить до таких наслідків, як порушення сну, хронічна депресія, неспокій і ускладнення при необхідності ухвалити рішення.

Доктор Данте Чиалво, керівник дослідження, привернув до участі в своєму експерименті декілька добровольців, щоб перевірити їх розумові здібності. Частина з них страждала від хронічних болів в поясниці, інші ж були абсолютно здорові. Використовуючи томографи, учені спостерігали за активністю мозку добровольців, яким необхідно було вирішити запропоновані ним завдання. В цілому результати обох груп виявилися приблизно однаковими, правда, була одна істотна відмінність страждальники вибирали абсолютно інший варіанти рішення, ніж здорові випробовувані.

Чиалво пояснив Якщо ви страждаєте від постійних болів в спині 24 години в день, сім днів в тиждень, то постійне сприйняття неприємних відчуттів не дає сірій речовині розслабитися. Мозок постійно знаходиться в активному стані, а це ненормально і веде до дисфункції. Відновити нормальну діяльність мозку вдається далеко не завжди. Колеги Чиалво пришли до виводу, що однією з можливих причин загибелі нейронів є дія токсинів, що викликають біль в спині. В середньому у пацієнтів з хворою поясницею об’єм мозку опинився на 11% менше, ніж у здорових учасників експерименту. Як вважають учені, щороку, протягом якого людина випробовує страждання, відносить 1,3 мл сірої речовини.

Якщо раніше біль був суто суб'єктивною ознакою нездужання (пацієнтові складно було пояснити оточуючим, що він відчуває), то тепер це можна підтвердити за допомогою медичного устаткування. Дослідники сподіваються, що їх спостереження допоможе знайти ключ до рішення проблеми, повідомляє Ранок.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Гість (анонімно) 27 березня 2012, 20:27 ссылка
    Мій "позитивний" досвід в лікуванні болей в спині - http://mindsdance.wordpress.com/2012/03/27/post/
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: