Новини / Здоров'я / 10 причин кинути палити
31 серпня 2012, 12:07
Розмір шрифта: А А А

10 причин кинути палити

10 причин кинути палити, паління, боротьба з палінням, шкідливі звички
10 причин кинути палити

Головна причина для багатьох — це здоров‘я. Але, на жаль, мало хто серед тих, хто називають цю причину реально віддає собі звіт у тому, що він має на увазі. У нашій голові весь час включений психологічний фільтр. І коли ми говоримо про здоров’я, насправді ми маємо на увазі ланцюжок: здоров‘я-погане здоров’я-кашель, задишка, мокрота-хвороби, емфізема, рак, ампутація, передчасна смерть.

Практично те ж саме відбувається і з запахом. Те, що ми самі не відчуваємо його, не означає, що його немає. Якщо почати розбиратися і запитати себе, а що ж пахне насправді? Та все: волосся, дихання, одяг, машина, будинок … І те, що ми вже принюхались і не відчуваємо цього запаху, аж ніяк не зменшує його присутність у нашому житті.

Гроші. Навіть у нашій країні, де сигарети відносно недорого коштують, середній курець витрачає за своє життя близько 300 000 грн. Ось я, наприклад, 15 років курив по 2 пачки парламенту на день. Це означає, що я витрачав 365 днів * 15 років * 16 грн * 2 пачки = 175 200 грн. Мало того, що я майже прокурив пристойну машину, я ж власні гроші намагався купити жахливі хвороби … Гаразд, я закривав на це очі та говорив: «Я встигну, я кину до того як захворію». Але, навіть якщо ці жахливі хвороби нас обійдуть стороною, що ми купуємо за свої ж гроші: жовті зуби, неприємний запах з рота, млявість, задишку та кашель?

Рабство. Це один з аспектів, який курці намагаються не помічати, але, тим не менш, вони змушені палити навіть тоді, коли їм це незручно. Я зневажав себе за те, що став рабом того, що так ненавиджу, але не можу нічого з цим поробити.

Самооцінка. Рабство, неприємний запах, той факт, що я більше не міг грати в теніс як раніше, плавав тільки повільним брасом, незважаючи на розряд з плавання, той факт, що я весь час хвилювався про те, як від мене пахне, і намагався не підходити до людей ближче ніж на метр, що я весь час намагався кинути палити, і весь час давав слабинку, дуже підривало мою самооцінку. Повірте, дуже приємно усвідомлювати, що в тобі немає цієї слабкості, що ти повноцінний без сигарет, і тобі не потрібно їх чимось замінювати.

Антисоціальна звичка. Чітко усвідомлюєш, що в палінні немає соціальної складової, коли потрапляєш в компанію некурців. Я був на одному дні народження, де було 30 людей, і я був єдиним курцем. Кожного разу, коли мені одному потрібно було вибиратися через довгий стіл, спускатися вниз на вулицю та палити на холоді під дощем, а потім повертатися та намагатися не злитися на репліки: «А ти де був? А, не говори, і так чую по запаху», я відчував себе вигнанцем, сердився ще більше, мені хотілося курити ще більше … Єдине, чого я не розумів: я злюся через те, що мені вказували на мою слабкість, з якої я намагався, але не міг боротися…

Соціальні ярлики. Думаю, всі погодяться, що до курців прикріплений якийсь соціальний ярлик, і ганьба. Одна моя подруга кинула палити, коли поїхала вчитися до Німеччини в університет, в ньому вчилися 2 тисячі людей. Але тільки вона одна курила. Коли я запитав її, як їй вдалося кинути, вона сказала: «Уяви, що ти стоїш посеред університетського двору під дощем один, мерзнеш, мокнешь і дивишся на освітлені вікна теплих затишних аудиторій, і бачиш кілька сотень очей, які дивляться на тебе з жалістю, як на хвору залежну людину». Не кожен винесе таке приниження…

Вічний напряг (стрес). Палити навіть в нашій країні стає все складніше. Тепер не можна палити в багатьох ресторанах, громадських будівлях і поїздах. Курці приймають це як дане, але вони постійно повинні думати про сигарети: «А чи вистачить у мене сигарет? А чи можна буде курити в ресторані, в машині, в готелі? Чи є запальничка? Скільки блоків можна взяти з собою за кордон?». Курці вимушені про це думати…

Приклад для дітей. Нещодавно до мене в Центр Аллена Карра прийшов чоловік, який хотів кинути палити, і однією з основних причин «чому» було те, що його дворічний син прийшов і продемонстрував татові, як він «понарошку» курить соломку. Згідно зі статистикою, в кращих сім'ях діти закурюють з набагато більшою ймовірністю, тому що вони з дитинства бачать людей з сигаретою. І їм здається, що це нормально. Багато курців говорять: я хочу палити, мені подобається, не морочте мені голову. Але на Землі немає батька, якому сподобалася б навіть думка про те, що їх діти курять. Це, насправді означає, що і самі вони не хотіли б потрапляти на гачок.

Передчасна смерть. Але всі перераховані вище причини, як кажуть, — лірика. Те, чого насправді бояться люди — це смерть. Вони знають, що нікотин — це потужна отрута, що крапля нікотину вбиває коня, і сигарети вбивають. Кожен четвертий курець на Землі помирає саме в результаті паління. І той факт, що ми закриваємо на це очі, не означає, що цього не відбувається.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Ірина (анонімно) 4 липня 2014, 13:09 ссылка
    Книга Аллена Карра не дієва. Не хочеться палити доки читаєш її.
    Випробовувала на соб і пластирі. Але все це фігня! Він не ручний!
    Вилікував мене від цієї залежності лікар Овсянюк. Довелось їхати до нього у Вінницю. Але я не шкодую! Не палю більше 5ти років! І головне що можна позбутись цієї пагубної звички за один сеанс!!!
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Створено додаток, який позбавляє від паління за допомогою віртуальної реальності

2 червня 2017, 08:16

П'ять звичок, які раніше терміну «вбивають» автомобіль

28 травня 2017, 13:40

Останні новини за сьогодні: