Новини / Здоров'я / Чим небезпечна часта печія
11 березня 2015, 14:16
Розмір шрифта: А А А

Чим небезпечна часта печія

Чим небезпечна часта печія, стравохід, шлунок, печія, закид, черевний прес
Чим небезпечна часта печія

Чим небезпечна часта печія

SOS: у вас — закид!

Свою назву це захворювання отримало в 50-х роках минулого століття на честь хірурга Норманна Баррета, який вперше його описав. З розвитком ендоскопічних методів обстеження припущення доктора підтвердилося.

У пацієнтів з ГЕРХ кислий вміст шлунка постійно закидається в стравохід з-за того, що клапан, розташований між цими органами, недостатньо добре змикається. В результаті у 8-10% хворих слизова стравоходу починає змінюватись, перебудовуватись за шлунковому типу і врешті-решт стає чужорідної для організму. Імунна система починає цю ділянку атакувати, що в подальшому може призвести до утворення злоякісної пухлини стравоходу — аденокарциномі.

Серед факторів, що сприяють такому розвитку подій, — робота, пов‘язана з постійним похилим положенням тулуба і підняттям тягарів, стреси, переїдання (особливо на ніч), куріння, алкоголь. Все це розслабляє нижній стравохідний сфінктер.

Не пропусти!

Стравохід Баррета нерідко протікає безсимптомно, тому його зазвичай виявляють під час гастроскопії. Небезпечна ділянка виглядає так, як ніби він обпалений язиком полум’я. Діагноз повинен бути обов‘язково підтверджений результатами біопсії — лабораторного дослідження шматочка підозрілої тканини, взятої з допомогою спеціального щупа.

Втім, хворобу можна обчислити і за деяким характерним для неї симптомів, серед яких:

посилення печії і приступообразні болі в нижній третині стравоходу (як правило, після їжі, при горизонтальному положенні тіла або при напрузі черевної стінки); біль і першіння в горлі, що виникають після їжі і посилюється при нахилах і в горизонтальному положенні; відрижка кислим, яка посилюється після їжі; періодична нудота, одноразова блювота після їжі.

Сфера особливої уваги

Люди, у яких виявили стравохід Баррета, повинні постійно спостерігатися у гастроентеролога. Основні зусилля повинні бути спрямовані на те, щоб усунути шлунково-стравохідний рефлюкс і знизити кислотоутворення в шлунку. Цьому значною мірою сприяє прийом таких ліків, як інгібітори протонної помпи і антациди. Велику роль відіграють і прокінетики, що нормалізують моторику шлунка і перешкоджають забросу перевареної їж стравохід.

Але ліки будуть марні, якщо людина не змінить способу життя. Необхідно:

регулярно і невеликими порціями; після прийому їжі не лягати і не нагинатися протягом 1-2 годин; уникати вживання дратують слизову шлунка і стравоходу спецій, гарячої і холодної їжі; спати на високому узголів’я; зменшити споживання алкоголю, газованих напоїв, кави, шоколаду, жирної їжі; нормалізувати масу тіла при її надлишку); відмовитися від куріння, особливо натщесерце; уникати вправ на черевний прес.

До речі

В особливо важких випадках, якщо хвороба не піддається медикаментозному лікуванню, хворого стравоходом Баррета відправляють на операцію (як правило, лапароскопічну — через невеликий розріз), під час якої проводиться видалення патологічно зміненої ділянки стравоходу.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Чому потрібно їсти повільно?

25 вересня 2015, 15:41

Поліпи в шлунку

19 вересня 2013, 15:45

Що медики радять самі собі?

13 червня 2013, 15:54

Зайва вага — причина печії

24 травня 2013, 14:14

Останні новини за сьогодні: