Новини / Здоров'я / Що відбувається з вашим тілом, коли в ньому занадто багато солі
14 січня 2016, 18:09
Розмір шрифта: А А А

Що відбувається з вашим тілом, коли в ньому занадто багато солі

Що відбувається з вашим тілом, коли в ньому занадто багато солі, сіль, щоденний раціон, шкода, здоров'я
Що відбувається з вашим тілом, коли в ньому занадто багато солі

Сіль давно і міцно увійшла в щоденний раціон практично кожної людини планети. Ми бажаємо смачну, яскраву їжу, активно дратівливу рецепторами язика — і навіть не замислюємося про шкоду, яка вона приносить всьому організму. Між тим, лікарі вже давно говорять про необхідність знизити кількість щодня споживаної солі до необхідного мінімуму, який виглядає явно недостатнім для кухарів багатьох країн. Але що саме відбувається з нашим тілом, коли вміст солі підвищується?

Навіщо потрібна сіль.
Взагалі-то, сіль нашому тілу потрібна. Дивно починати статтю про шкоду продукту з його ж вихваляння — але це дійсно так. Головним інгредієнтом столової солі є натрій, який виступає регулятором кровотоку і тиску, що сприяє адекватному зв‘язку між нервами і м’язами. Другий елемент їдальні солі, хлор, задіяний у травленні.Як людині правильно підтримувати сольовий баланс в організмі, не прикладаючи до цього спеціальних зусиль? Велика частина людей щодня перевищує свою ставку через зневажливого ставлення до дієти: напівфабрикати містять занадто багато солі, фастфуди — кладовище для вашої нервової системи, ресторани — крематорій для ваших зубів і кісток.

Сіль і тиск.
Хлорид натрію безпосередньо пов‘язаний з небезпекою підвищеного кров’яного тиску. Він і так присутня в організмі, виконуючи роль регулювальника рідинних і кров‘яних потоків. Підвищуючи вмісту хлориду натрію в крові, людина добровільно підвищує навантаження на серце, мозок та артерії, що призводить до перманентно підвищеного тиску.Велика кількість солоної їжі може зробити ваші кістки крихкими, а зуби — поганими. Справа в тому, що сіль сприяє вимиванню з організму кальцію, який, крім іншого, регулює роботу нервової системи і відповідає за коректне відновлення м’язів. Не дивуйтеся власної суперздатності дратуватися на все підряд — просто постарайтеся знизити кількість вживаної солі.

Сіль і нирки.
Щоб правильно функціонувати, в нирках повинно міститися строго певне співвідношення електролітів (натрій і калій) до води. Велика кількість солі порушує цей баланс і, в результаті, нирки починають затримувати більше води в організмі. Тіло опухає, через вени проходить більше крові — привіт, гіпертонія.

Сіль і мозок.
У 2010 році вчені з Берклі відкрили і ще один негативний чинник, обумовлений підвищеним споживанням солі. Виявилося, що «біла смерть» знижує когнітивні здібності людини — простіше кажучи (раптом ви вже вживаєте занадто багато солі), любитель солоненького потихеньку тупіє.Лікарі в один голос запевняють: людині досить споживати близько 2400 мг натрію — приблизно 6 грамів солі. Чайна ложка, у звичних кожному кухарю мірки. Більшість людей цю норму щодня перевищує. У поєднанні з кавою, нікотином і алкоголем, ризик нервового виснаження стає більше.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні вироблятимуть нові різновиди солі

22 лютого 2017, 10:45

«Артемсіль» втричі збільшила обсяги експорту до ЄС

4 липня 2015, 21:37

Останні новини за сьогодні: