Новини / Здоров'я / Що відбувається в організмі людини, що страждає гіпертонією?
6 листопада 2014, 13:21
Розмір шрифта: А А А

Що відбувається в організмі людини, що страждає гіпертонією?

Що відбувається в організмі людини, що страждає гіпертонією?, артеріальний тиск, нікотин, чай, серцебиття
Що відбувається в організмі людини, що страждає гіпертонією?

При підвищенні артеріального тиску у людини підвищується напруга в стінках дрібних артерій. З-за цього просвіт між ними зменшується. Рух крові по судинах, таким чином, не може.

Чому підвищується тиск?

Стійке підвищення артеріального тиску відбувається по ряду причин.

гіпертонічна хвороба; інші захворювання, сприяють викиду в кров речовин, які звужують судини. Це: захворювання нирок, феохромоцитома, коарктація, порок серця, гіперфункція щитовидної залози; спадкова схильність; шкідливі звички (алкоголь, куріння); малорухливий спосіб життя; нездорове харчування. Надмірне захоплення кухонною сіллю підвищує тиск; постійні емоційні перевантаження.

Нормальним артеріальним тиском для людей віку 25-50 років вважається: верхнє (систолічний) в межах 110-140 мм. рт. ст., нижнє (діастолічний)- 60-90 мм. рт. ст. Регулярне відхилення артеріального тиску від цих цифр говорить про хворобу. Останнім часом гіпертонічна хвороба сильно молодіє. Зараз чимало молодих людей, які страждають підвищеним АТ. Не можна бути неуважним до цього недугу, адже небезпека криється далеко не в самому факті підвищеного тиску. Якщо не лікувати гіпертензію, з часом вона може дати ускладнення на головний мозок, нирки та серце в цілому.

Симптоми гіпертонії

Гіпертонія заподіює чималі незручності людям. Це не дивно, адже у такої людини знижується працездатність, значно погіршується самопочуття, він не може ні на чому зосередитися. Найбільш поширеними симптомами гіпертонічної хвороби є:

стабільно підвищений артеріальний тиск;

головний біль, миготіння «мушок» перед очима, шум у вухах. Найчастіше головні болі турбують гіпертоніків вранці. При фізичному або розумовому напруженні біль стає сильнішою;

болі в області серця, прискорене серцебиття.

Лікування і профілактика гіпертонії

Лікування гіпертонії — справа не з легких. Воно вимагає систематичності і терпіння. Відомий метод лікування за допомогою п‘явок (грудотерапия). Як правило, курс такого лікування складає близько десяти сеансів. Не ефективніше прийняти заходи по профілактиці гіпертонії?

Для людини, хворого від підвищеного тиску, важливим є спокій. Потрібно більше спати, менше нервувати. Не виключається прийом різних заспокійливих засобів, особливо на початку лікування.

Спорт при гіпертонії не просто корисний, але обов’язковий. Фізична активність важлива для гіпертонікам з кількох причин. По — перше, спорт контролює вагу, запобігає ожирінню. По — друге, фізична активність милостиво позначається на серце і кровоносної системи в цілому.

Час від часу потрібно робити аналіз на вміст цукру в крові.

Вчіться не сприймати все близько до серця, адже зайві переживання і стреси не призводять ні до чого хорошого.

Умійте відпочивати. Не пропускайте відпустку, не проводите перед телевізором. Море, дача, санаторій — непогані варіанти для відпочинку.

Необхідно взяти за правило регулярно вимірювати свій тиск. Завдяки сучасним апаратам може зробити це в домашніх умовах.

Гіпертонікам краще забути про шкідливі звички. Сигарети підвищують тиск, так як нікотин звужує судини. У той же час, помірне споживання алкоголю не забороняється. Навпаки, трохи алкоголю знижує тонус судин і, отже, знижує АТ. Але варто пам'ятати, що алкоголь слід вибирати якісний. Найкраще — сухе червоне вино.

Доведено вченими — чорний чай допомагає при гіпертонії

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Користь липового чаю

26 березня 2017, 10:48

Єдина в Україні чайна плантація на межі зникнення

24 січня 2017, 08:45

Імпорт кави в Україну в 2016 р зріс на 25,8%

10 січня 2017, 12:35

Останні новини за сьогодні: