Новини / Здоров'я / Що таке овуляція
5 липня 2012, 10:39
Розмір шрифта: А А А

Що таке овуляція

Що таке овуляція, овуляція, менструація, менструальний цикл, безпліддя
Що таке овуляція

Що таке овуляція

Що таке овуляція? Це такий період менструального циклу жінки, під час якого дозріла яйцеклітина, готова до запліднення, залишає луснуту фолікулу яєчника і виходить в маткову трубу. Для чого треба знати, що таке овуляція і коли вона відбувається?

Справа в тому, що цей період вважається самим сприятливим для зачаття, так як саме в матковій трубі відбувається «зустріч» яйцеклітини і сперматозоїда. Сучасний ритм життя не дозволяє нам мати дітей стільки, скільки хочеться. Тільки рідкісні пари вирішуються на народження скількох дітей, скількох «бог дасть». Дуже важливо знати час овуляції, щоб у цей період прийняти всі заходи по захисту від небажаної вагітності. Звичайно, це важливо в будь-який період, але в цей особливо. Якщо справа йде з точністю навпаки, тобто ви дуже хочете дитини, той період, коли відбувається овуляція, є найбільш підходящим для зачаття.

Овуляція, як правило, відбувається приблизно в середині менструального циклу. Щоб обчислити це час, необхідно підрахувати, яка тривалість вашого циклу. За спостереженнями протягом одного місяця це зробити неможливо. Щоб дані були найбільш вірогідними, необхідно регулярно записувати дати початку ваших менструацій.

День овуляції розраховується наступним чином: розрахувати, скільки днів минуло від першого дня попередньої менструації до першого дня нинішньої, і розділити цей термін навпіл. Додати отриманий результат до першого дня менструації. Це і буде вдень овуляції. Тобто менструація минулого місяця почалася 21 вересня, в цьому місяці — 18 жовтня. Між 21 вересня і 18 жовтня 28 днів. Ділимо навпіл, виходить 14. Відраховуємо від 18 жовтня 14 днів, отримуємо: 31 жовтня очікується овуляція.

Якщо щодня вимірювати температуру в прямій кишці, не встаючи з ліжка, відразу після прокидання, то ви зможете помітити, що напередодні овуляції температура трохи знижується, а в день овуляції вона різко збільшується. Збільшення температури і є головним достовірним показником овуляції.

Як жінка може зрозуміти, що у неї сталася овуляція? В нормі вхід в жіночу матку закритий слизової пробкою. До моменту овуляції вона дуже густа. Після овуляції вона перетворюється в тягучу прозору слиз, яку неважко помітити при підмиванні.

Деякі жінки настільки чутливі, що овуляцію відчувають напередодні. Це проявляється болями внизу живота, нездужанням, а також різкою безпричинною зміною настрою.

Всім жінкам репродуктивного віку треба пам‘ятати про те, що існують різні порушення овуляції. Як правило, вони пов’язані із запаленнями жіночих органів і захворювання ендокринної системи.

До речі, якщо ви помітили у себе порушення овуляції, то слід звернутися до гінеколога, ендокринолога. Адже третя частина жінок, які страждають безпліддям, має порушення овуляції. Не турбуйтеся раніше часу, якщо підозрюєте щось недобре.

У деяких джерелах можна побачити інформацію, що жінки з менструаціями, що протікають 1-2 дні (називається це олігоменорея), найчастіше страждають безпліддям. Не завжди. Знаю одну даму, яка народила при цьому порушенні двох дітей, причому без будь-якого лікування і втручання лікарів.

Також зустрічаються порушення у вигляді відсутності менструацій (аменорея), дуже сильних (менорагія) і хворобливих (дисменорея) менструацій. У будь-якому випадку, чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим більше шансів на повне відновлення.

Припиняється овуляція з настанням вагітності і після менопаузи 45-50 років. Зміни овуляционного ритму відбуваються після абортів, пологів і перед клімаксом.

Тепер ви знаєте, що таке овуляція, тому ваше життя обов'язково стане більш передбачуваним.

Автор статті: Аліса Гришко

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (4)

 • crorkz matz (анонімно) 3 серпня 2014, 22:13 ссылка
  zXzfHB Thanks for sharing, this is a fantastic article post.Thanks Again. Will read on...
 • crorkz (анонімно) 4 серпня 2014, 23:49 ссылка
  vrl8WG Really informative post. Great.
 • suba buba (анонімно) 20 вересня 2017, 13:02 ссылка
  khEG7j Thanks so much for the article.Really looking forward to read more. Cool.
 • fake view (анонімно) 8 листопада 2017, 11:41 ссылка
  92viaL magnificent post, very informative. I wonder why the other experts of this sector don at realize this. You should proceed your writing. I am sure, you have a huge readers a base already!
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Усиновлення приносить подружжю щастя

2 травня 2013, 22:35

Менструальний цикл і вага

17 листопада 2011, 08:31

Останні новини за сьогодні: