Новини / Здоров'я / Тиск – не жарт
15 жовтня 2015, 10:17
Розмір шрифта: А А А

Тиск – не жарт

Тиск – не жарт, гіпертонія, серце, інфаркт, інсульт, ниркова недостатність
Тиск – не жарт

«Подумаєш, високий тиск! Я його не відчуваю, а стане погано – прийму таблетку» – так міркують багато людей, що страждають гіпертонією. Але недооцінювати небезпеку високого тиску не можна.

Гіпертонію не випадково називають «німим вбивцею»: вона часто не дає ніяких симптомів, поки не призводить до ускладнень. А серед них – інфаркт, інсульт, ниркова недостатність. Тому, якщо тонометр хоча б раз показав, що тиск вище 140/90 мм рт. ст., потрібно вживати заходів.

Зверніться до лікаря. Щоб підтвердити діагноз, потрібно виміряти тиск тричі, бажано ртутним тонометром. Якщо всі три рази воно буде дорівнює або вище 140/90 мм рт. ст., треба лікуватися.

Дотримуйтесь рекомендації кардіолога. Лікування гіпертонії не завжди починають з препаратів. Іноді рекомендують спершу змінити спосіб життя-відмовитися від паління, зменшити зайву вагу, більше рухатися, змінити харчування. І тільки якщо ці заходи не дають результату, переходять на медикаментозну терапію. Втім, у ряді випадків її підбирають відразу. Наприклад, без ліків не обійтися, якщо тиск стійко тримається вище 180/100 мм рт. ст. або гіпертонія вже призвела до ураження тих чи інших органів.

Приймайте ліки кожен день. Не можна збивати тиск від випадку до випадку – потрібно прагнути до того, щоб воно постійно було на потрібному рівні. Не припиняйте прийом призначених препаратів, навіть якщо добре себе почуваєте.

Слідкуйте за здоров'ям в цілому. Гіпертонія – один з факторів ризику захворювань серця і судин, але є і інші. Регулярно контролюйте рівень холестерину: його підвищення може вказувати на розвиток ішемічної хвороби серця. Періодично перевіряйте вміст у крові сечової кислоти – його збільшення нерідко веде до гіпертонії, і до її ускладнень. Час від часу здайте аналіз на вміст у крові глюкози: цукровий діабет багаторазово збільшує небезпеку серцевих катастроф. А якщо лікар рекомендував ще якісь обстеження, не ігноруйте його рада – це допоможе зберегти хороше самопочуття!

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Лікування суницею

18 червня 2017, 12:01

У Венесуелі через гіперінфляцію гроші рахують на вагу

3 листопада 2016, 07:43

Останні новини за сьогодні: