Новини / Здоров'я / У Харкові в дитячій лікарні — дефіцит життєво важливих ліків від гемофілії
25 червня 2007, 08:21
Розмір шрифта: А А А

У Харкові в дитячій лікарні — дефіцит життєво важливих ліків від гемофілії

У Харкові в дитячій лікарні — дефіцит життєво важливих ліків від гемофілії, діти, гемофілія, кровотеча, дефіцит ліків
У Харкові в дитячій лікарні — дефіцит життєво важливих ліків від гемофілії

У Харкові — дефіцит ліків для дітей, хворих гемофілією — наполягають батьки маленьких пацієнтів. Зараз «чинник-8» — так називається препарат — є тільки в лікарні для дорослих, передає Медіапорт. Медики дитячої клініки кровотечу пацієнтам зупиняють за допомогою дешевших ліків-замінників. Правда, побічних ефектів від цього препарату, говорять лікарі, — більше.

Гемофілія — це коли кров не згортається — хвороба спадкова. Сьогодні в Харкові, за даними медиків, людей з таким діагнозом — не більше 50-ти.

Одинадцятилітній Альоша Хотунцев — один з них. Зовні хлопчик абсолютно здоровий. Але через те, що в його організмі немає речовини, яка забезпечує згортання крові, лікарі заборонили Алеше стрибати, бігати, грати у футбол.

Про свій діагноз хлопчик знає все. Читати він навчився рано, мама підсунула Алеше книгу «Історія гемофілії». Алеша говорить, рекомендацій — як жити людям з подібним діагнозом — там немає, зате є цікаві факти.

Алеша Хотунцев: «Там просто написано, що багато із знаменитих людей теж так хворіли». Кореспондент: «Хто?» Алеша Хотунцев: «Ну, там, цар Олексій на Русі. Якісь три іспанці теж знаменитих загинули».

«Антигемофільний чинник», «іммунат» або «чинник-8». Все це — назви імпортного препарату для людей, які хворіють на гемофілію. Тато Алеши — Костянтин Хотунцев — говорить: зазвичай в дитячій лікарні синові вводили саме ці ліки. Вже півроку препарату немає. Хлопчикові для згортання крові вводять замінник «чинника» — вітчизняні ліки з складною назвою кріопреципітат. Цей медикамент, затверджує Костянтин Хотунцев, — небезпечніше для здоров’я, чим його зарубіжний аналог.

Костянтин Хотунцев, тато Альоши: «Його потрібно менше вводити, це менш хворобливо, ну, і менш небезпечно, тому що кріопреципітат робиться все-таки з людської крові без заводської обробки. Менше небезпека, що з «чинником-8» будуть введені які-небудь хвороби, що передаються через кров, – гепатит, ВІЧ та інші такі».

Людям, які хворіють на гемофілію, ліки потрібно приймати не постійно, а тільки якщо отримав травму. Причому, легкий вивих або удар теж вважаються травмами. Починається внутрішня кровотеча. Щоб його зупинити, дорослій людині потрібно 6 флаконів ліків, в перекладі на гроші — 6 тисяч грівень.

Із-за дорожнечі, пояснюють чиновники облздраву, Міністерство ліки в регіон присилають невеликими партіями — тільки для екстрених випадків.

Міські власті на цей рік придумали програму допомоги для людей, які хворіють на гемофілію. Виділили з казни 150 тисяч грівень на «антигемофільний чинник» для дорослих і 250 — для дітей.

Віце-мер Ігор Шурма називає програму «унікальною». Говорить: ні у одному місті України подібного немає. Правда, поки програма працює тільки для тих, кому більше 18-ти. У дитячій лікарні тендер на закупівлю препарату закінчився судовою тягониною, розповідає Ігор Шурма. Одна з фірм-учасниць конкурсу з результатами не погодилася.

Ігор Шурма, заст. міського голови: «Пізніше, скоріставшись діючим законодавством, знайшлась комерційна структура, яка оспорила тендер. Тендер був проведен ще у травні місяці і по сьогоднішній день справа знаходіться в суді. Я підписав документі з проханням і клопотанням до господарського суду ускорити розгляд цього питання у суді».

Батьки обурені: запас імпортних ліків для людей, хворих гемофілією, в лікарні для дорослих, на відміну від дитячої клініки, є. Про судову тяжбу, невдалий тендер і «унікальну» програму мерії батьки нічого не чули.

Головлікар 25-ої міської лікарні Вячеслав Вакуленко готовий поділитися препаратом з колегами з дитячої клініки. Правда, з поверненням. Але для цього, говорить він, потрібне розпорядження міських властей. Без документа передача дорогих ліків — кримінальний злочин.

Вячеслав Вакуленко, головлікар 25-ої міськ. лікарні: «Якщо буде розпорядження начальника управління охорони здоров’я у вигляді наказу позичити, ми підемо на зустріч. Адже дітям потрібно в першу чергу це. У нас є запас — 10 флаконів, ми можемо їх передати».

Віце-мер Ігор Шурма вважає: доктори самі — без втручання властей — повинні розібратися: кому які ліки дати.

Головлікар дитячої лікарні Тетяна Харченко чиновникові вторить: просити дорогі ліки в сусідніх клініках буде тільки в критичних випадках — апендицит або сильна травма. Поки, говорить вона, вітчизняний замінник і так нормально поправляє здоров’я дітей.

Тетяна Харченко, головлікар 16 дитячої міськ. лікарні: «Щоб ви розуміли різницю між «чинником» і «кріопреципітатом», ви не лікарі, я вам поясню. Є машина «Сенс», а є «Мерседес». І на сьогоднішній день пояснювати вам, що «Мерседес» краще «Сенса», не треба. Але на «Сенсе» теж можна чудово доїхати туди, куди потрібно, правда?!»

Про машину Альоша Хотунцев навіть не думає. Говорить, зараз мріє просто проїхатися на велосипеді. Але це для хлопчика — теж табу. Ще одне бажання Алеши — вже з розряду по-дитячому максималізмі — щоб «антигемофільного чинника» в Україні вистачало всім, хто потребує цих ліків

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (2)

  • Free Dating sites (анонімно) 10 серпня 2013, 09:44 ссылка
    Hi, I enjoy your internet site if I am truthful. Where did you receive it built?
  • take a look at it! (анонімно) 25 жовтня 2013, 03:23 ссылка
    698E8E Very neat article.Really looking forward to read more.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Дефіцит робочих рук: яких фахівців не вистачає в Україні

31 травня 2017, 10:30

Глобальний прогноз: підвищення пенсійного віку неминуче

29 травня 2017, 10:10

В Україні не вистачає «доступних» ліків

16 травня 2017, 19:41

В РФ хочуть ввести податок на малодітність

10 травня 2017, 16:06

Останні новини за сьогодні: