Новини / Здоров'я / Діоксин в продуктах
29 вересня 2007, 08:29
Розмір шрифта: А А А

Діоксин в продуктах

Діоксин в продуктах, діоксин, гуарова камедь, загусник Е412
Діоксин в продуктах

Гуарова камідь міститься в більшості йогуртів і майонезів, в кетчупах і соусах. Вона використовується як позбавлений смаку загусник, має код Е412. У крупній партії камеді був знайдений діоксин, ряд компаній відкликають свої продукти.

Гуарова камідь індійської фірми Unipektin, крупного виробника цього важливого компоненту кремів, кетчупів, соусів, йогуртів, та всього, що тільки можна знайти, опинилася отруєна діоксином. Причини, по яких це могло відбутися з'ясовуються, але швидше за все це відбулося в результаті порушення агротехніки — в пестицидах, якими обробляли плантації опинився діоксин. Діоксин взагалі частий побічний продукт синтезу пестицидів.

В результаті перевірок Євросоюз розіслав термінове повідомлення для санітарних і наглядових органів своїх країн і країн-сусідів, з вказівкою приблизного списку компаній, які могли застосувати отравлений інгрідієнт в своїй продукції.

На повідомлення вже відреагувала Росія, головний санітарний лікар якої, грізний Григорій Оніщенко, заборонив до продажу соєвий напій Natumi (Sojadrink Schoko Enerbio), молочну продукцію Валіо і Karwendel Huber GmbН.

Він також призвав покупців бути обережніше зі всіма продуктами, що містять Е412, і по можливості від них утриматися, поки влада не зупинить всі можливі партії забрудненого діоксином товару.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Наночастки небезпечні для здоров'я

21 листопада 2009, 10:27

Вчені розробили метод перетворення вуглекислого газу на паливо

21 лютого 2009, 08:32

Останні новини за сьогодні: