Новини / Здоров'я / Чим небезпечний тривалий прийом «пігулок від печії»
25 липня 2012, 10:20
Розмір шрифта: А А А

Чим небезпечний тривалий прийом «пігулок від печії»

Чим небезпечний тривалий прийом «пігулок від печії», печія, антациди, травна система, лікарські засоби
Чим небезпечний тривалий прийом «пігулок від печії»

Винахід препаратів антацидів став справжнім порятунком для мільйонів людей, які страждають печією, яким раніше доводилося втихомирювати печіння в стравоході за допомогою соди. Але «рятівні засоби» при тривалому прийомі можуть завдати величезної шкоди.
На стелажах будь аптеки можна виявити, як мінімум, десяток різних засобів для усунення печії, вкрай неприємного відчуття, викликаного викиду дуже кислого вмісту шлунку в стравохід.

Найсучаснішими з таких препаратів є так звані інгібітори протонного насоса, що різко знижують секрецію соляної кислоти в шлунку — її виділяється всього лише 10% від початкового об‘єму.

Однак за негайне полегшення, що наступає після прийому таких препаратів, можна згодом заплатити дуже високу ціну — практично одночасно в США та Великобританії з’явилися наукові публікації, що попереджають про можливі наслідки тривалого прийому «пігулок від печії».

При постійному використанні таких препаратів терміном більше року значно зростає ризик розвитку інфекційних захворювань, хвороб серця, підвищеної ламкості кісток і навіть раку.

Одним з головних побічних ефектів прийому інгібіторів протонного насоса є гіпомагніємія — за цим мудрованим словом ховається хронічне зниження рівня магнію в людському організмі.

Внаслідок цього можуть розвиватися спазми м‘язів, а оскільки серце теж є м’язом, то захоплення антацидами може привести до тяжких аритмій.

Внаслідок цього нещодавно Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) зажадало від виробників подібних препаратів внести застережливу інформацію в інструкції до ліків.

А аналогічне британське відомство (Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) видало попередження про те, що тривалий прийом інгібіторів протонного насоса значно підвищує ризик розвитку в організмі такої небезпечної інфекції як Clostridium difficile, здатної викликати важкі захворювання кишківника.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Через МОЗ можуть бути зірвані закупівлі ліків

22 травня 2017, 17:54

В Україні діють шахрайські схеми з безкоштовними ліками — Розенко

6 травня 2017, 08:18

В Індії лікарів навчать оборонятися від пацієнтів

3 травня 2017, 13:54

Останні новини за сьогодні: