Новини / Здоров'я / Ефективний засіб від головного болю
13 березня 2009, 08:41
Розмір шрифта: А А А

Ефективний засіб від головного болю

Ефективний засіб від головного болю, головний біль, анальгетики, оливкова олія
Ефективний засіб від головного болю

Головний біль відомий практично кожній дорослій людині на планеті, так само як і те, що вона може бути усунена лікарськими препаратами, які так і називаються анальгетики, тобто що знімають біль. Але що, якщо їх немає під рукою, а голова розколюється.

Американські учені, керовані Paul A. S. Breslin з Monell Chemical Senses Center (Philadelphia), вважають, що з головним болем потенційно може справитися свіжовіджате і високоочищене (клас преміум) оливкове масло. Згідно публікації в журналі Nature в кінці серпня 2005 року таке оливкове мало містить велику кількість з'єднання, названого олекантал (oleocanthal), яке надає на організм людину схоже з ібупрофеном, вельми популярним в багатьох країнах світу анальгетиком.

Згідно Breslin і його колегам, олекантал, також як і ібупрофен, пригнічує активність ферменту циклооксигенази (ЦОГ), який «запускає» запальний процес і ініціює властиву йому больову реакцію.

Згідно розрахункам учених, щоденне вживання 50 грамів оливкового масла класу преміум відповідає 10% доз ібупрофена, болю, що рекомендується для усунення, у дорослої людини. Оскільки 500 мл оливкового масла в добу це явно перебір, серйозно говорити про заміну ібупрофена на цей продукт в лікуванні головного болю не доводиться.

Інша справа, можливо, саме здатністю оливкового масла пригнічувати активність ЦОГ слід пояснити користь середземноморської дієти для серця.

І ще, регулярне придушення активності ЦОГ саме натуральним продуктом може бути корисним в профілактиці деяких форм рака, захворювань серця і судин, зокрема що характеризуються підвищеним згортанням крові, хвороби Альцгеймера. Адже раніше була встановлена здатність лікарських інгібіторів ЦОГ (того ж ібупрофена або аспірину) надавати профілактичну дію відносно вищеназваних захворювань.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Вчені можуть виявляти сцени в 3D-фільмах, що викликають головний біль

2 березня 2016, 16:54

Останні новини за сьогодні: