Новини / Здоров'я / Учені визначили ефективність дорогих ліків
13 березня 2008, 09:29
Розмір шрифта: А А А

Учені визначили ефективність дорогих ліків

Учені визначили ефективність дорогих ліків, ліки, вартість, дослідження, покупки, плацебо
Учені визначили ефективність дорогих ліків

Більшість людей при здійсненні покупок керуються принципом «чим дорожче — тим краще», і багато маркетологів з успіхом користуються цією особливістю менталітету. Причому принцип «дорого означає ефективно» особливо сильно діє на ринку лікарських препаратів. Британські учені з’ясували, що люди упевнені, що дорогі препарати надають більшу благотворну дію, ніж дешеві ліки.

Професор Ден Аріелі з університету Дюка поставив ряд дослідів, що наочно показали, що реальна дія ліків безпосередньо залежить не тільки від його фактичного складу, але і від його цінника, і від репутації у споживача, створеною рекламою.

Під час експериментів «пацієнти» випробували на собі дію невеликого електрошоку, прикладеного до зап’ястя, для отримання уявлення про «базовий» рівень болю. Далі випробовуваних розділили на дві групи. У першій групі, учасникам якої запропонували «дорогі препарати» ($2,5 за пігулку), 85 відсотків учасників відзначили зниження головного болю. Тоді як серед пацієнтів, упевнених, що вони випили дешеві ліки («засіб, недавно знижений в ціні до 10 центів»), кількість людей, що повідомили про зниження болю, склало лише 61 відсоток, повідомляє kleo.

Тим часом і в тій, і в іншій групі «пацієнти» прийняли абсолютно однакові пустушки — плацебо!

Аріелі говорить, що отримані результати доводять важливість психологічної складової прийому ліків. Це потрібно враховувати при виписуванні пігулок лікарем, при оформленні упаковок і в інших ситуаціях, коли ще до прийому ліків у пацієнта вже складається якийсь прогноз його майбутньої дії, який людина неусвідомлено і реалізує. Іншими словами, коли люди сумніваються в ефективності того або іншого препарату, його ефективність і справді знижується.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Стала відома приблизна вартість нового iPhone 8

24 травня 2017, 18:48

Ryanair назвав перші маршрути і ціни на свої квитки

15 березня 2017, 17:44

Останні новини за сьогодні: