Новини / Здоров'я / Екстрасистолія
31 березня 2015, 08:25
Розмір шрифта: А А А

Екстрасистолія

Екстрасистолія, аритмія, серцевий ритм, підвищена пітливість, стенокардія
Екстрасистолія

Екстрасистолія є одним із варіантів порушення ритму серця, при якому виникають нерегулярні скорочення міокарда або його окремих ділянок (екстрасистол). Екстрасистолія є різновидом аритмій, характеризується короткочасним завмиранням серця, нестачею повітря і почуттям тривоги. При розвитку даної патології спостерігається зниження мозкового і коронарного кровообігу, виникнення стенокардії, непритомних станів, порізів, миготливої аритмії.

Класифікація

Дане захворювання виникає в тому випадку, коли з‘являються ектопічні вогнища підвищеної активності, локалізація яких відбувається в атриовентрикулярном сайті, шлуночках або передсердях. Окремі екстрасистоли можуть виникати у цілком здорових людей. Класифікація екстрасистолії дозволяє виділити кілька видів екстрасистолії:

надшлуночкові екстрасистолія шлуночкова екстрасистолія передсердна екстрасистолія суправентрикулярная екстрасистолія

Всі ці види мають різну клінічну значимість і прогнози, але найбільш небезпечною вважається шлуночкова екстрасистолія, яка є наслідком органічного ураження міокарда.

Існує також класифікація аритмії:

з часу виникнення у частоті появи за кількістю вогнищ підвищеної активності

За часом виникнення імпульсу розрізняють ранню, середню та пізню екстрасистолії. По частоті поява екстрасистол виділяють рідкісну, середню і часту екстрасистолію. За кількістю вогнищ підвищеної активності розрізняють монотопную або политопную екстрасистолію.

Клінічні прояви

Клінічно захворювання не завжди з’являється, особливо якщо екстрасистолія має органічне походження (тобто виникає на тлі будь-якого супутнього захворювання). Найчастіше пацієнти скаржаться на:

недолік повітря при диханні; дискомфорт і стан слабкості; підвищену пітливість;
порушення серцевого ритму; симптоми «припливів»; почуття тривоги, страху, підвищену дратівливість; перебої в роботі серцевого м‘яза.

У деяких випадках пацієнти констатують відчуваються поштовхи серця, його «перекидання», аритмічність скорочень, порушення серцевого ритму. Після перенесеного інфаркту міокарда захворювання протікає безсимптомно. Досить часто екстрасистолія може трансформуватися в більш серйозну патологію, як наприклад, пароксизмальну тахікардію, миготливу аритмію, тріпотіння передсердь.

Відомі випадки розвитку екстрасистолії у вагітних жінок. Це пов’язано зі зміною гормонального фону в цей період. Як правило, дане захворювання не потребує будь-якого спеціального лікування. І тільки у разі появи патології на тлі ураження міокарда необхідно спостереження у лікаря-кардіолога протягом усього терміну вагітності.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Ранній інфаркт

11 грудня 2015, 14:29

Тиск – не жарт

15 жовтня 2015, 10:17

Останні новини за сьогодні: