Новини / Здоров'я / Емоційний стрес і переїдання
6 липня 2011, 08:32
Розмір шрифта: А А А

Емоційний стрес і переїдання

Емоційний стрес і переїдання, вага, втрата ваги, їжа, стрес, апетит, кортизол, фізична активність
Емоційний стрес і переїдання

Емоційний стрес і переїдання

Спостерігаючи за своїми друзями, я помітила одну особливість, що тільки одна моя подруга втрачає апетит, коли перебуває під тиском життєвих обставин, решта ж (включаючи, напевно, і мене) намагаються досягти душевної рівноваги за допомогою їжі — і дуже часто -навіть при найменших ознаках стресу.

Недавнє дослідження показало, що жінки можуть піддаватися особливому ризику збільшення ваги від надмірного вживання їжі під час емоційного стресу. Звичайно, якщо ви коли-небудь з‘їдали кілька тістечок в кінці особливо складного робочого дня, вам, ймовірно, і не потрібні наукові докази цього факту.

Інше дослідження виявило, що високий індекс маси тіла (ІМТ) був характерний тим людям, які віддають перевагу переїдати у відповідь на стрес, особливо жінкам. Більш високий ІМТ, ймовірно, може бути пов’язаний з продуктами, які вживаються в гострий період стресу. Дослідники виявили, що стрес-їдці часто налягають на продукцію фаст-фуд, піцу, шоколад. Крім того, збільшується споживання алкоголю, чим можна б пояснити велику кількість додаткових, порожніх калорій.

Цікаво, що в цьому дослідженні було проаналізовано основні причини, супутні появи емоційного стресу і бажанню «заїсти» проблеми -для чоловіків це втрата роботи чи розлучення, для жінок основною причиною була відсутність емоційної підтримки.

Стрес і роль гормону кортизолу

Існує природний, пов‘язаний зі стресом гормон — кортизол, який може сприяти набору зайвої ваги, особливо черевного жиру. Велика кількість кортизолу викидаються в кров, коли ви перебуваєте в стані емоційного стресу. Рецептори кортизола розташовані в животі, і викликають накопичення жиру саме там. У 2000 році дослідники виявили, що у жінок з високим співвідношенням талії до стегон — як з надмірною вагою, так і худі -виділяється більше кортизолу при стресі і мають більш високий рівень стресових ситуацій в їх повсякденному житті, ніж жінки з низьким співвідношенням.

Крім того, надлишок кортизолу може фактично примусити ваш обмін речовин сповільнюваться. Це може означати, що навіть якщо ви не споживаєте зайвих калорій, ніж ваша добова норма, ви можете набирати вагу. Але так як емоційний стрес стимулює апетит, цілком імовірно, що ви все-таки переїдаєте більше калорій, ніж зазвичай, що в умовах перенапруження лише посилює проблему. У підсумку під час стресу ви отримуєте «подвійний удар» — у вигляді повільного метаболізму і нервового збільшення денних калорій.

Поки невідомо, як саме кортизол може вплинути на вашу харчову «поведінку» або збільшення апетиту безпосередньо, але дослідження тривають … Незалежно від їх результатів, вже зараз видно тенденції, що у жінок, які їдять їжу з високим вмістом жирів, збільшений рівень кортизолу і вони віддають більшу перевагу солодкій їжі.

Як впоратися і зберегти свою вагу?

Так як відсутність емоційної підтримки безпосередньо пов’язано у жінок з тенденцією до переїдання, важливо, щоб ви зробили акцент на вирішення саме цієї «проблеми». Це означає, що можна звернутися за підтримкою і мотивацією до ваших друзів або членів сім‘ї, коли ви починаєте їсти у відповідь на стрес. Використовуйте електронну пошту, телефон, або поїдьте в гості до тих, з ким давно не бачилися. Не соромтеся звертатися по допомогу — це має вирішальне значення для отримання емоційної підтримки, яка вам необхідна.

Замість того, щоб «закушувати» своє нервове напруження їжею і «заливати» алкоголем, сходіть на вулицю для жвавої 30-ти хвилинної ходьби або пройдіться вгору/вниз по сходах кілька разів. Сплеск рухової активності може допомогти вам придушити апетит. Прості рухи дадуть можливість полегшити напругу, припустимо, якщо ви довго сидите за робочим столом або розмовляєте по телефону, просто встаньте і трохи походіть.

Отримувати регулярні фізичні вправи. Експерти сходяться на думці, що регулярна фізична активність є одним з найбільш ефективних способів боротьби зі стресом. Це допомагає регулювати рівень кортизолу, він може допомогти вам полегшити депресію, і це допоможе вам також поліпшити нічний сон (тільки не займайтеся протягом декількох годин перед сном).

Зверніть увагу на розслаблюючі вправи, це полегшить вашу тривогу без їжі, такі як візуалізація, глибоке дихання і медитація. Спробуйте напрямки, які поєднують в собі відпочинок з фізичною активністю, наприклад, йогу або пілатес.

Побільше спати. Якщо ви не спите добре, коли ви емоційно переобтяжені, це може впливати також на ваші зусилля у втраті ваги. (Дослідження показали, що може бути зв’язок між відсутністю сну і посилення ваги.)

Один з кращих способів керувати і аналізувати кількість «емоційної їжі» є використання харчового щоденника. Просто, записуючи в ваш комп‘ютер з’їдені продукти харчування і напої з позначеннями про свої почуття до і після їжі, є відмінним методом. Перегляд щоденника кожні кілька днів, щоб отримати картину того, які почуття підштовхують вас до переїдання, і подумати про їх альтернативної заміни.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (8)

 • crorkz (анонімно) 3 серпня 2014, 23:19 ссылка
  L4zWx1 I appreciate you sharing this blog.Really thank you! Want more.
 • tserenovflai@gmail.com (анонімно) 23 травня 2014, 04:01 ссылка
  Здравcтвуйте! Вас интерecуют kлиeнтckие бaзы данных?
  Здравствуйте! Вас интересуют клиентские базы данных? http://w.w/
 • crorkz (анонімно) 5 серпня 2014, 00:58 ссылка
  AKBlRd A big thank you for your post.Thanks Again. Cool.
 • tserkovertserenschik@gmail.com (анонімно) 4 листопада 2014, 11:48 ссылка
  Здравствуйтe! Вac интeрecуют kлиeнтскиe бaзы данных?
  . http://_._/
 • tserkovertserenschik@gmail.com (анонімно) 6 листопада 2014, 14:19 ссылка
  Здpавcтвуйте! Вaс интерecyют kлиентcкиe базы дaнных?
  . http://_._/
 • tserkovertserenschik@gmail.com (анонімно) 11 листопада 2014, 15:37 ссылка
  Здpавствyйтe! Bаc интеpeсуют клиeнтcкие бaзы дaнных?
  . http://_._/
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Мінус сигарета

23 травня 2017, 12:53

Майже чверть українців відверто нудьгує на роботі

4 травня 2017, 17:21

Останні новини за сьогодні: