Новини / Здоров'я / Газована вода і здоров'я
16 липня 2010, 08:53
Розмір шрифта: А А А

Газована вода і здоров'я

Газована вода і здоров'я, газована вода, карієс, підлітки, молоко, вода
Газована вода і здоров'я

За останні 40 років споживання газованої води значно зросло, до великого задоволення її виробників і невдоволення медиків.

Справа в тому, що сьогодні діти вживають значно більше цукру, ніж 40 років тому. Підлітки п‘ють менше молока і, як наслідок, отримують менше кальцію. Практично 40% цукру потрапляє в їх організм з безалкогольними напоями.

В даний час підлітки п’ють газовану воду в два рази частіше, ніж молоко. Наукові дослідження показують, що підліткам потрібно близько 1300 мг кальцію день, а отримують вони тільки 800 мг. Недолік кальцію приводить до підвищеної крихкості кісток і остеопорозу. Кальцій вкрай важливий для розвитку людини аж до 18 років.

Доведено, що підлітки, які занадто багато п‘ють газовану воду, частіше ламають кістки і страждають від остеопорозу. Три банки газованої води в день можуть становити серйозну небезпеку для здоров’я підлітка. Хлопчики та чоловіки віком від 12 до 29 років найбільше вживають газовану воду. Це призводить до виникнення карієсу і руйнування зубів, остеопорозу, ожиріння, каменів у нирках і цукрового діабету.

Газована вода включає кофеїн, кислоти, добавки та барвники, а також багато фруктози. У середньому газована вода містить 10-12 чайних ложок цукру і 40-48 г фосфорної і вуглекислоти. Сироп фруктози має нульову поживну цінність. Кофеїн є стимулятором, який має ефект м‘якого звикання, він також сприяє виведенню кальцію з організму, що може призвести до збільшення ризику виникнення каменів у нирках і остеопорозу.

Більшість людей думають, що цукор в газованій воді є причиною виникнення карієсу. Тим неменш, дослідження показують, що реальну небезпеку становить кислота. Фосфорна і вугільна кислоти розм’якшують емаль, яка вкриває зуби.

Найчастіше газованою водою зловживають школярі та студенти, які вчать уроки, постійно потягуючи газовану воду, а вона, у свою чергу, створює для зубів кислотну ванну. Не забувайте, що цукор теж перетворюється на кислоту при взаємодії з бактеріями, що скопилася на зубах. Додайте до цього погану гігієну порожнини рота і у вас готовий рецепт тотального руйнування в межах одного рота.

Люди повинні серйозно задуматися про негативний вплив газованої води, а виробники прийняти на себе відповідальність, а не бездумно прославляти розкручені бренди, заробляючи мільйони на нашому здоров'ї. Так що наступного разу, купуючи своїм дітям газовану воду, зупиніться і подумайте. Все має бути в міру. Я не закликаю зовсім откзаться від газованої води, але навчитися виконувати нескладні дії, які допоможуть вам захиститися від її шкідливого впливу. А саме — полощіть зуби після вживання чистою водою і дотримуйтесь загальної гігієни порожнини рота.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні відчувається нестача води — Семерак

28 березня 2017, 10:03

Останні новини за сьогодні: