Новини / Здоров'я / Гормони можуть попередити рак кишечника
4 лютого 2009, 08:08
Розмір шрифта: А А А

Гормони можуть попередити рак кишечника

Гормони можуть попередити рак кишечника, гормони, рак товстої кишки, дослідження
Гормони можуть попередити рак кишечника

Замісна гормональна терапія (ЗГТ), що призначається для полегшення симптомів менопаузи, зменшує ризик розвитку раки товстої кишки. До такого висновку прийшли американські учені, звіт про дослідження яких був опублікований в журналі Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention.

Керівник дослідження Джіл Джонсон і її колеги з Університету Міннесоти (University of Minnesota) вивчили дані про 56733 жінки в менопаузі поста. Інформація про використання ЗГТ, а також про різні чинники риски онкологічних захворювань була отримана в ході письмових опитів і телефонних інтерв‘ю учасниць. Спостереження за жінками велося в середньому протягом 15 років.

З’ясувалося, що учасниці, що приймали гормональні препарати, рідше захворювали раком товстої кишки. Найбільш виражений ефект — зниження риски розвитку пухлини на 45% — наголошувався у жінок після призначення комбінованої ЗГТ, що включала естроген і прогестерон. Монотерапія естрогеном супроводжувалася 17-26% зниженням риски раки товстої кишки, залежно від тривалості прийому препаратів, повідомили учені.

Механізми захисної протиракової дії гормональних препаратів точно невідомі. На думку учених, певну роль може грати здатність гормонів знижувати рівень інсуліноподобних чинників зростання, сприяючих розвитку деяких видів раки.

В даний час застосування ЗГТ, що допомагає справиться з приливами і остеопорозом, а також іншими неприємними проявами клімаксу, значно скоротилося. Це відбулося після появи ряду досліджень, що зв'язали прийом цих препаратів із збільшенням риски раки грудей, яєчників і матки.

Лікарям, що лікують, рекомендують вирішувати питання про призначення гормонів в менопаузу в індивідуальному порядку, після обліку всіх можливих позитивних і негативних ефектів ЗГТ. Зрозуміло, профілактика раки товстої кишки не може служити єдиним свідченням до призначення ЗГТ, відзначили дослідники. Проте, цей чинник може схилити чашу вагів на користь призначення цих препаратів у деяких пацієнток — зокрема, за наявності спадкової схильності до раку товстого кишечника, пояснили учені.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Чи задоволені українці своїм життям — дослідження Держстату

4 березня 2017, 16:32

Мобільні гаманці: користувачі назвали найбільші недоліки

16 лютого 2017, 14:46

Тролем в інтернеті може стати будь-яка людина

14 лютого 2017, 10:14

Поліцейська форма підсилює підозрілість людей

14 лютого 2017, 09:56

Останні новини за сьогодні: