Новини / Здоров'я / Грибок, що вбиває жаб, переноситься повітрям
10 серпня 2007, 08:15
Розмір шрифта: А А А

Грибок, що вбиває жаб, переноситься повітрям

Грибок, що вбиває жаб, переноситься повітрям, грибок, амфібія, жаба, захворювання
Грибок, що вбиває жаб, переноситься повітрям

Грибок, що руйнує популяцію амфібій по всьому світу, є порівняно новим захворюванням, яке швидко розповсюджується. До цього висновку прийшли учені, провівши генетичне дослідження каліфорнійських жаб, повідомляє New Scientist. Роботами керувала Джес Морган з Інституту досліджень тварин в Муруке, штат Квінсленд (Австралія).

Грибок хитрідієвой групи Batrachochytrium dendrobatidis викликає хвороба хитрідіомікоз, яка смертельна для земноводних. За однією з версій, грибок ушкоджує чутливу шкіру земноводних і блокує надходження повітря і вологи. Ще одне припущення: грибок блокує осморегуляцію, із-за чого порушується сольовий баланс. І, нарешті, учені допускають, що грибок виробляє токсин, який вбиває жабу.

Тепер учені з‘ясували, що шкідливий грибок переноситься не тільки через заражену воду, як вважалося раніше, але і розповсюджується у вигляді спор по повітрю або на пір’ї птахів. Таке відкриття допоможе пояснити спалахи хитрідіомікоза на видалених недоступних ареалах проживання амфібій, наприклад, таких як озера гірської системи Сьєрри-Невади. Крім того, фахівці дістануть можливість розробити нові методи, які допоможуть стримати розповсюдження хвороби.

Морган і її колеги досліджували зразки грибка, узятого у гірських желтохвостих жаб, що мешкають в озерах Сьєрри-Невади. Аналіз показав, що зразки генетично дуже схожі між собою і схожі із зразками, отриманими з жаб, що живуть в інших частинах Землі. Втім, у грибків з різних озер Сьєрри-Невади все ж таки є деякі генетичні відмінності. А рекомбініровані ДНК грибків указує на те, що вони починають еволюціонувати і розмножуватися статевим шляхом.

Джес Морган відзначає, що фахівцям не вдалося виявити спори грибка Batrachochytrium dendrobatidis ні в дикій природі, ні в лабораторії. Проте ученим відомо, що у інших грибків хитрідієвої групи статеве розмноження і вироблення спор відбуваються тільки в певних умовах, наприклад, коли пересихає водне джерело.

Офіційно учені визнали, що Batrachochytrium dendrobatidis знищує амфібій, в 1998 році. Зразки грибка були виявлені на музейних експонатах, що датуються ще тридцятими роками минулого сторіччя. Раніше грибок зустрічався тільки на земноводних, таких, що містяться в неволі, а на жабах, що живуть в дикій природі, Batrachochytrium dendrobatidis вперше знайшли в 2005 році — на жабах-волах, що мешкають в двох невеликих озерах в південно-східній Англії. Сьогодні смертельно небезпечний грибок широко поширений у жаб в Північній і Південній Америках, Австралії і Європі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Лікування суницею

18 червня 2017, 12:01

На eBay продають амфібію Lamborghini за $ 27 тис. доларів

9 квітня 2016, 19:38

Останні новини за сьогодні: