Новини / Здоров'я / 3D-принтери зможуть виробляти індивідуально розроблені ліки
20 квітня 2012, 12:15
Розмір шрифта: А А А

3D-принтери зможуть виробляти індивідуально розроблені ліки

3D-принтери зможуть виробляти індивідуально розроблені ліки, 3D-технології, принтер, ліки, медицина
3D-принтери зможуть виробляти індивідуально розроблені ліки

Вчені освоюють 3D-принтери для виробництва ліків та інших хімічних препаратів в Університеті Глазго.

Дослідники використовують систему вартістю 1250 фунтів для створення низки органічних складових і неорганічних сполук, багато з яких створюються для лікування раку.

У довгостроковій перспективі, вчені вважають, що процес може допомогти в розробці індивідуальних препаратів. Вони прогнозують, що ця техніка буде через 5 років використовуватися багатьма фармацевтичними компаніями, а через 20 вже буде масовою.

 «Ми демонструємо, як можна використовуючи хімічні компоненти, помістивши їх в принтер, отримати синтезований препарат, з якого на виході виходить щось абсолютно інше», — коментують дослідники.

Екстраполюючи ці дані, можна сказати, що в майбутньому Ви зможете, купивши прості хімічні компоненти, заправивши їх в 3D-пристрій, натиснувши на кнопку «змішати компоненти», відфільтрувавши їх за допомогою т.зв. «Архітектора» і натиснувши на кнопку «роздрукувати» отримати ліки, які Вам прописали.

Революція в медицині!

3D друк відбувається наступним чином: за допомогою шприца, який контролюється спеціальним роботом, створюється предмет з чорнила на основі гелю, в якому змішані хімічні компоненти і каталізатори.

Зазвичай хіміки кладуть хімічні компоненти в скляні посудини для того, щоб спостерігати за реакцією. Що робимо ми — змішуємо концепцію скляної посудини і хімічних компонентів разом для створення т.зв. реакційної ємності.

Це як у листковому пирозі — спочатку Ви роздруковуєте останній реактив, під ним вибудовуєте інші хімічні компоненти, врешті-решт заливаєте це все рідким компонентом, який проникає в перший шар, створюючи нову молекулу, яка проникає в наступний шар, створюючи іншу і так далі, заповнюючи кожен шар, поки, нарешті, Ви не отримаєте приписаний Вам препарат.

До цього часу вчені використовували герметик для створення реактора і створювані субстанції були не придатні для людського споживання.

Але вчені говорять, що їх головне завдання зараз — заміна інгредієнтів і реплікація лікарських препаратів, які продаються в аптеці. Вони також хочуть попрацювати з інженерами для поліпшення швидкості та роздільної здатності друку.

У разі успіху лікарі та самі люди зможуть безперешкодно завантажувати рецепти, які їм прописали, але і створювати навіть індивідуальні препарати.

Ця технологія зможе не тільки витіснити традиційно дороге виробництво фармпрепаратів за рахунок дорогого устаткування та безлічі лабораторій та комерційних підприємств, а й стане переломним моментом у всій медицині, фарм і хімііндустріі у всьому світі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Як Україна переходить на європейське лікування

21 квітня 2017, 20:45

Коли зламався принтер: що робити і кого шукати

11 квітня 2017, 11:02

Аптеки перестануть закуповувати імпортні ліки

14 лютого 2017, 08:49

Останні новини за сьогодні: