Новини / Здоров'я / Холод рятує від інфарктів і інсультів
5 травня 2009, 08:37
Розмір шрифта: А А А

Холод рятує від інфарктів і інсультів

Холод рятує від інфарктів і інсультів, холод, серце, мозок, дослідження вчених
Холод рятує від інфарктів і інсультів

Науково-популярний журнал New Scientist повідомляє, що учені розробили новий спосіб захисту серця і мозку людини від інфаркту і інсульту. Британські фахівці говорять, що охолоджування мозку і серця часто може врятувати ці органи від смертельних пошкоджень, пишуть Подробиці.

Під час охолоджування значно сповільнюється викид небезпечних хімічних сполук з нервових клітин, відповідно, їх дія на ключові органи сповільнюється і у пацієнтів підвищується шанс перенести інфаркти або інсульти.

Видання повідомляє, що у ряді клінік вже почалося випробування спеціальних пристроїв тих, що охолоджують черепно-мозкову коробку, а також провідних за допомогою мережі псевдо-капілляров холодне повітря під шкіру. Нова техніка, розроблена в Університеті Едінбургу, проходить клінічні випробування.

Створені також і спеціальні назальні спрєї, здатні у разі інсульту або інфаркту здатні швидко наповнити легені пацієнта холодним повітрям.

Американські фахівці, що підключилися до досліджень, запропонували використовувати спеціальний спрей на основі зрідженого перфторуглерода. Це з'єднання здатне досить ефективно забирати тепло і охолоджувати мозок на 2,4 градуса в годину.

Також американські фахівці запропонували уприскувати «крижаний» спрей легені, що підвищує шанси на успіх у разі реанімації пацієнта. В цьому випадку у медиків немає часу поступово охолоджувати мозок і серце людини, тому за допомогою легеневого уприскування є можливість скинути температуру відразу на 4 градуси за 15 хвилин.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: