Новини / Здоров'я / Інститут ім. Шалімова замішаний у справі «чорних трансплантологів»
9 серпня 2010, 19:10
Розмір шрифта: А А А

Інститут ім. Шалімова замішаний у справі «чорних трансплантологів»

Інститут ім. Шалімова замішаний у справі «чорних трансплантологів», медицина, донори, трансплантація, трансплантологи, інститут Шалімова
Інститут ім. Шалімова замішаний у справі «чорних трансплантологів»

Українські правоохоронці припинили діяльність транснаціонального угруповання «чорних трансплантологів», в роботі якого брали участь українські хірурги з Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова.

Як розповів у четвер на прес-конференції в Києві начальник департаменту з боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми МВС України Юрій Кучер, департамент спільно з Держприкордонслужбою викрив діяльність транснаціонального угрупування, яка працювала близько трьох років, вербуючи громадян України, Росії, Молдови, Білорусі та Узбекистану і перевозячи їх до Азербайджану і Еквадору для трансплантації органів реципієнтам з Ізраїлю. За словами Кучера, до складу злочинної групи входило 12 осіб, а очолював організацію ізраїльський підданий.

«У цій схемі були задіяні четверо ведучих лікарів однієї з київських клінік — інституту Шалімова», — заявив він.

Встановлено, що донорами були близько 50 осіб. В даний час заарештовані четверо активних учасників угрупування.

Пошуком донорів, а ними, як правило, ставали малозабезпечені громадяни, займалися сім вербувальників — мешканці Київської, Одеської, Закарпатської та Запорізької областей. Вони розміщували оголошення в інтернеті і після підбору донорів здача аналізів проходила в Інституті ім. Шалімова, а організатор угрупування, громадянин Ізраїлю, підбирав людей, які потребують пересадки органів.

Більшість донорів — здорові жінки від 18 до 25 років.

Потім донори через аеропорт «Бориспіль» виїжджали за кордон. Операції з пересадки нирки проводилися в основному в Азербайджані, а також Еквадорі (білоруським громадянам). Кілька операцій було зроблено в самому Інституті ім. Шалімова.

«Встановлено до 50 донорів, кожен з яких отримував за продаж своєї нирки $ 10 тис. реципієнту такі операції обходилися в $ 100-150 тис.», — Зазначив Кучер. За кожну операцію українські хірурги отримували від $ 15 до 20 тис.

Загальний обсяг коштів цього злочинного бізнесу складав близько $ 18 млн на рік. Члени угрупування заробили понад $ 40 млн. Вони були затримані «на гарячому» у Києві під час проведення операції.

Кучер уточнив, що на етапі документування цих злочинів були і заяви самих донорів, які виступають у справі як потерпілі. В даний час вони дають пояснення.

Він акцентував увагу на тому, що у даної кримінальної справи, яка розслідується за ч. 2 ст. 149 КК (торгівля людьми), є перспективи розслідування і передачі до суду.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Анонімно 17 березня 2014, 18:31 ссылка
    знушаються над хворими,тягнуть з них гроші,а мед. допомога на рівні райлікарні.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Сьогодні в Україні вводиться фотофіксація обов'язкового технічного контролю

24 травня 2017, 08:09

Останні новини за сьогодні: