Новини / Здоров'я / Як правильно бігати
9 серпня 2011, 08:14
Розмір шрифта: А А А

Як правильно бігати

Як правильно бігати, марафон, біг, бігове взуття, надмірна вага
Як правильно бігати

Незважаючи на поставлені цілі: будь-то брати участь у марафоні або просто навчитися долати без зупинки кілька сотень метрів, біг — це відмінний вид фізичних навантажень. Фактично, біг спалює більше калорій, ніж інші види кардіовправ. Багато хто з нас вважають, що біг -надто важке навантаження і що займатися ним дуже важко. Насправді ж, більшість людей може пробігти без якої-небудь спеціальної підготовки до 5 км. А при правильному підході до занять і використанні деяких маленьких секретів біг стане невід‘ємною частиною вашої тренувальної програми.

Перед початком тренування слід переконатися, що у вас є пара хороших кросівок. Біг не вимагає дорогого устаткування, але якісні кросівки — це річ обов’язкова. Бігові кросівки спеціально розробляються для амортизації ударів ніг об землю (це дуже важливо для попередження травм). Найкраще кросівки купувати в спеціалізованому спортмагазині. У таких магазинах кваліфіковані продавці допоможуть підібрати оптимальне бігове взуття. У деяких магазинах навіть встановлюють бігову доріжку, щоб покупець міг максимально правильно зорієнтуватися у своєму виборі. Так, можливо, тут ціни трохи вище, ніж у звичайному супермаркеті, зате ваші тренування будуть максимально комфортними.

Отже, з чого починати? Чи достатньо просто взути кросівки, вийти на вулицю і бігти, скільки вистачить сил? Не зовсім. По-перше, слід розуміти, що розвиток витривалості вимагає певного часу. Хороша новина: якщо займатися бігом регулярно, перші результати з‘являються досить швидко.

До початку тренування потрібно походити в середньому темпі протягом 20-30 хвилин. Якщо для вас це багато, починайте з більш коротких прогулянок. Тільки після того як ви зможете без труднощів йти пішки не менше півгодини, в тренування можна включати біг. Перші часи пробіжки повинні бути короткими і легкими. Наприклад, можна використовувати наступну схему: хвилину бігу чергувати з хвилиною ходьби пішки. І так протягом всього тренування.

На даному етапі ваше завдання — поступово збільшувати тривалість інтервалів бігу і зменшувати тривалість інтервалів ходьби. Швидкість бігу слід підвищувати. Якщо пробігти одну хвилину стає легко, переходите на дві хвилини. І так далі. Ви і оком не встигнете моргнути. як навчитеся бігати по 30 хвилин без перерви! (Ніколи не забувайте про розминку, заминку і розтяжку.)

Багато новачків скаржаться, що їм стає важко дихати під час бігу. Із-за цього доводиться часто зупинятися. Якщо вам знайома така проблема, не панікуйте -зрештою, ви ж не в змаганнях берете участь. Одна з головних помилок новачків — бажання бігти якомога швидше. Якщо під час бігу ви можете відповідати на питання (при цьому, підтримувати розмову вже досить незручно), значить темп якраз нормальний. Ви не повинні ковтати повітря як риба. Намагайтеся виконувати глибокі вдихи, а не короткі і поверхневі. Якщо потрібна перерва, не страшно — передихнувши, продовжуйте бігти далі.

Правильна техніка допомагає зберігати енергію і запобігає травми. Постава повинна бути прямою — плечі розправлені, живіт втягнутий, спина рівна. Дивитися слід вперед, а не під ноги. Слідкуйте за своїми руками! Щоб була інерція руху, руки повинні рухатися вперед і назад, але не в сторони або вгору (від таких рухів користі мало). Правильне рух рук особливо важливо при бігу в гору.(Пам’ятаєте, що при бігу в гору більше значення має стабільне зусилля, а не стабільний темп.)

Біг — це відмінне доповнення до тренувальної програми! Але пам‘ятайте, що перед початком будь-яких нових вправ необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем, особливо якщо ви палите, маєте надлишкову вагу або якщо хтось з ваших родичів мав проблеми з серцем. Трохи старань, і з часом ви зможете легко бігати по 5 км!

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (9)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Одесити представили прототип електромобіля

9 квітня 2016, 08:24

Чому потрібно їсти повільно?

25 вересня 2015, 15:41

Останні новини за сьогодні: