Новини / Здоров'я / Як старіти красиво?
4 листопада 2014, 12:49
Розмір шрифта: А А А

Як старіти красиво?

Як старіти красиво?, старість, вік, омолодження, зморшки, фізичне самопочуття
Як старіти красиво?

Як старіти красиво

Мені дуже не хочеться старіти! А вас не лякає старість?

Ні, ну ми всі, звичайно, не любимо про неї думати… Ось і я дуже хотіла б зустріти її як можна пізніше, мимохідь. Посміхнутися коротко і — згорнути на сусідню вулицю, а там загубитися в натовпі. Тільки ми знаємо — зустрічі не уникнути. Чи варто Так лякатися? Ми бажаємо один одному довгих років життя як самого кращого. І більшу частину нашого життя ми проводимо у зрілому, а якщо пощастить — в дуже зрілому віці. Так як же нам жити довго, дорослішати і радіти цьому?

Прийнято говорити про трьох типах віку: хронологічний, по даті народження; біологічний, визначається станом біологічних систем Вашого організму, їх відповідністю якимсь усередненим для певного віку стандартам (біологічних маркерів); психологічний, простіше кажучи — на скільки років ми себе відчуваємо. Про хронологічному віці говори — не говори, його не виправиш. Хоча, однієї моєї подруги при обміні паспорта його помилково зменшили на цілих 6 років. Навіть ефект був — пурхала, як птах. До наступного обміну паспорта. Побоялася, що коли-небудь доведеться доводити, що вона — це вона… А це вже точно гарантує втрату нервових клітин і додаткові зморшки.

Вік біологічний визначає наше самопочуття. Його можна визначити в багатьох клініках, які займаються проблемами віку і омолодження. За біологічними маркерами кров‘яного тиску, щільності кісткової тканини, регуляції температури тіла, рівня обміну речовин, роботи імунної системи, м’язової маси та її співвідношенням з жировою масою, м‘язової сили, толерантності до цукру, тургору шкіри (кількістю зморшок), рівня статевих гормонів та іншими важливими показниками.

У багатьох людей спостерігається зниження показників не тільки по відношенню до молодого віком, але і по відношенню до своєї вікової норми. А є й такі, які фізично почуваються і виглядають набагато молодше. Кожен з нас зустрічав у своєму житті таких людей і помічав, що їх об’єднує особливе ставлення до життя. І найчастіше оточуючі кажуть: «Дав бог здоров‘я!» Або: «Щасливий характер! Невиправний оптиміст!». Як би підкреслюючи зумовленість для них — залишатися молодими, а для себе — плисти далі за течією, рік від року набираючи втому, вагу, і старіти.

А може людина уповільнити цей процес? Повернути назад свідчення біологічних маркерів? Відомо, що біологічний та психологічний вік набагато тісніше взаємопов’язані один з одним, ніж з хронологічним віком. Психологічний вік, наше відчуття себе в даний час, визначається нашим ставленням до життя, до самого процесу становлення старше. Якщо ви цінуєте кожен період свого життя, справедливо вважаючи, що з віком стаєте краще в усіх відношеннях: духовно, психологічно, соціально, емоційно, ваше психологічний стан позначиться на фізичному стані обов‘язково в кращу сторону. Думаю, багато хто з цим були згодні ще до того, як прочитали статтю…

А як нам, звичайним, не завжди радісно-оптимістичним, не завжди залізно-здоровим людям знайти такий стан духу, яке давало б нам сили і можливість уповільнити біологічний годинник, а то й повернути їх хід назад? Мені сподобався рада в блозі Діпака Чопра (IntentBlog.com). Суть проста — розбиваємо складне завдання на менші і легко здійснимі. Ну, або відносно легко здійснимі…

1. Змініть своє відчуття часу. Перестаньте поспішати.
2. Відпочивайте у сні.
3. Їжте свіжу і поживну їжу.
4. Приймайте, принаймні, два вітамінів з мінералами
щодня.
5. Практикуйте психосоматичні техніки, такі як йога або тай-чі.
6. Займайтеся ними регулярно.
7. Не пускайте отрути у ваше життя, виключивши отруйну їжу, отруйні емоції, отруйні відносини; уникайте як отруйної навколишнього середовища, так і отруйного оточення.
8. Майте гнучку позицію в незначних суперечках.
9. Дивіться на так звані проблеми як на можливості.
10. Створюйте і ростіть добрі, ніжні стосунки.
11. Завжди будьте допитливими і готовими вчитися, гуляйте і проводите час з дітьми.

Попрацювати над собою доведеться. Але це теж може стати частиною завдання зменшення свого психологічного віку: робити гарне і корисне для себе і свого майбутнього. Можна почати з одного або двох пунктів, поступово додаючи нові. Життя-то, як казала моя бабуся, «…ой, яка довга!» Молодості всім і здоров’я!

Автор: Тетяна Павликова

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Уряді пояснили зміни при виході на пенсію

31 грудня 2015, 08:28

Останні новини за сьогодні: