Новини / Здоров'я / Як переконання впливають на наше здоров’я?
24 червня 2011, 08:55
Розмір шрифта: А А А

Як переконання впливають на наше здоров’я?

Як переконання впливають на наше здоров’я?, людина, переконання, життя, здоров’я, здоров’я людини
Як переконання впливають на наше здоров’я?

Як переконання впливають на наше здоров‘я

Наші переконання впливають на нашу поведінку.

Прийнято вважати, що якщо людина по-справжньому вірить, що вона може щось зробити, то обов’язково це зробить.

Але якщо він переконаний у неможливості цього, ніяких сил не достатньо, щоб переконати його у зворотному.

Такі переконання, як «Вже занадто пізно», «Нічого не поробиш, тут я безсилий», «Я — жертва обставин», «Раз вже на мою долю випало, нікуди не подінешся»- Часто можуть бути каменем спотикання, що не дозволяє людині повною мірою використовувати весь потенціал своїх природних ресурсів і несвідомої компетенції (unconscious competence).

Наші переконання щодо самих себе і своїх можливостей у навколишньому світі незмінно і значною мірою впливають на повсякденну діяльність.

У кожного є переконання, що служать ресурсом, і поряд з цим — переконання, що стримують рух вперед.

Більшість людей визнають, наприклад, що їхня система переконань може як прямо, так і опосередковано впливати на їхнє здоров‘я.

Найчастіше буває зовсім нескладно виявити негативні переконання, що ведуть до таких неприємних для загального стану здоров’я наслідків, як розвиток шкідливих звичок, підвищена стомлюваність, ослаблення імунної системи організму і стресові стани. Як же в такому випадку слід чинити, щоб замість негативних переконань знайти переконання,що благотворно впливають на загальний стан здоров‘я людини?

Майже кожен, хто професійно пов’язаний з турботою про здоров‘я людини, визнає, що загальний моральний настрій пацієнта є найбільш впливовим чинником у процесі одужання. І тим не менш, існує дуже обмежена кількість грунтовних або надійних методів, здатних допомогти людині подолати його страх або апатію і знайти конгруентне «позитивне душевний стан».

Протягом всієї історії медичних досліджень неодноразово підтверджувалося, що засоби, які мають лише плацебо-ефект, можуть бути настільки ж дієві, як і найсильніші ліки.

Разом з тим, причина цього явища досі залишалася загадкою. Багато дослідників навіть вважають, що можлива «зворотна дія плацебо», що приводить до виникнення багатьох захворювань. Але чи можливо безпосередньо вдатися до цього джерела життєвої сили і повернути його на користь людині, що шукає зцілення?

Навіть ті переконання, що склалися по відношенню до нас у інших людей, можуть повернути на нас свою дію. Це було продемонстровано в одному вельми оригінальному дослідженні, в ході якого група дітей з рівнем розумового розвитку, атестованим як середній, була абсолютно довільним чином розділена на дві рівні підгрупи.

Одна з них була довірена одному вчителю як група «обдарованих» дітей. Друга — іншому вчителю, але вже як гурт «відстаючих». Рік по тому обидві підгрупи були знову атестовані на рівень розумового розвитку.

І зовсім не дивно, що більшість дітей, довільно записаних в «обдаровані», Отримали набагато вищий бал, ніж на попередній атестації, в той час як більшість тих, кого визначили в «відстаючі», показали значно нижчий результат!

Переконання вчителів щодо здібностей своїх учнів вплинули на здатність до навчання останніх.

Наші переконання можуть формувати, змінювати і навіть визначати рівень наших розумових здібностей, стан здоров’я, соціальні зв'язки, творчі здібності і навіть ступінь особистого щастя і життєвого успіху.

При цьому якщо переконання і справді є настільки могутнім чинником нашого життя, яким чином можна навчитися управляти ними так, щоб вони не почали керувати нами?

Багато хто з наших переконань були отримані нами в дитинстві від наших батьків, вчителів, соціального оточення і засобів масової інформації ще до того, як ми могли усвідомити чиниться ними вплив або зробити вибір на свій розсуд. Чи можливо перебудувати, змінити або розучитися вірити в свої старі переконання і взяти на озброєння інші, здатні вивести нас за межі старих обмежень, на нові орбіти, що перевершують наші найсміливіші припущення? І якщо таке можливо, то яким чином ми можемо це здійснити?

У ході ще одного цікавого дослідження було опитано сто чоловік, які зуміли вилікуватися від раку. Усім цим людям було поставлено діагноз раку в заключній стадії, але після десяти дванадцяти років вони все ще живуть.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Біля Сонячної системи знайшли придатну для життя планету

26 серпня 2016, 09:40

У Британії запустили проект, який в подальшому дозволить розпізнати хвороби до їх фактичної появи

18 квітня 2016, 13:00

Вчені звинуватили смартфони в слабоумстві

19 лютого 2016, 18:04

Останні новини за сьогодні: