Новини / Здоров'я / Як вчасно розпізнати меланому
1 червня 2017, 15:56
Розмір шрифта: А А А

Як вчасно розпізнати меланому

Як вчасно розпізнати меланому, опік, солярії, меланома, родимки, шкіра
Як вчасно розпізнати меланому

За останні 10 років поширеність меланоми шкіри в нашій країні збільшилася на 52%, а смертність — на 23%.

Багато в чому через те, що ми занадто мало знаємо про цю хворобу і пізно звертаємося до лікаря. І це дійсно проблема: багато хто з нас ігнорують небезпечні симптоми, зате беззастережно вірять домислів. Фахівці пропонують вірити фактам.

Факт 1. Пухлина буває не тільки на шкірі. Але і в оці, в роті і навіть під нігтем! Меланома в оці може проявлятися частковою втратою зору, в роті — появою на слизовій плями неправильної форми, під нігтем — темною пігментацією, наприклад посинінням. Звичайно, якщо до цього ви прищемили палець дверима, потемніння нігтьової пластини — наслідок травми. Але от якщо ніяких травм не було, а ніготь несподівано посинів, це може свідчити про подногтевой меланоми.

Однак в 90% випадків зустрічається саме шкірна меланома, яка, як це прийнято вважати, виникає з родимки. Але тут необхідно зробити одне важливе уточнення. Є два види невусів — перші з‘являються в ранньому дитинстві, другі — в дорослому житті. Так ось, меланома найчастіше розвивається на тлі «дорослих» родимок. Тому треба бути дуже уважними до нових невусам.

Важливі нюанси. До тривожних симптомів відносяться: зміна кольору (потемніння аж до чорного або «випадання» якихось пігментів, через що родимка виглядає неоднорідною), розміру (швидке зростання) і форми ( «розмитість» контурів). Якщо вас щось бентежить, негайно зверніться до онкодерматологу.

Факт 2. Засмагати можна, обгорати — не можна. На початку весни багато хто любить підрум’янитися в солярії, щоб шкіра виглядала здоровішою і свіже. Свіже — можливо, але ось здоровіше чи? В нашій країні будь-який бажаючий може «коптитися» в солярії стільки, скільки хоче. Це, на думку онкологів, небезпечно. Якщо вже ви любите солярій, перед тим як туди йти, проконсультуйтеся з лікарем.

А ось позбавляти себе сонячних променів неправильно. Перебування на сонці сприяє виробленню серотоніну (його ще називають гормоном щастя) і вітаміну D, необхідного для зміцнення імунітету і кісткової тканини.

Важливі нюанси. Засмагати потрібно правильно. Для початку з‘ясуйте свій фототип. Всього їх шість. Люди, що належать до першого фототипу, мають світлі очі, волосся і шкіру. Вони не засмагають — відразу обгорають. Схожа зовнішність і у носіїв другого фототипу. Правда, до них загар пристає трохи краще, але ризик опіків все одно високий. Радує лише те, що більшість жителів належать до третього фототипу: загар у них лягає рівно, а опіків майже не

буває. І все ж, загоряючи, що не доведіть себе до опіків, які винні в появі меланоми.За останні 10 років поширеність меланоми шкіри в нашій країні збільшилася на 52%, а смертність – на 23%.

Багато в чому із-за того, що ми надто мало знаємо про цю хворобу і пізно звертаємося до лікаря. І це дійсно проблема: багато хто з нас ігнорують небезпечні симптоми, зате беззастережно вірять домислів. Фахівці пропонують вірити фактам.

Факт 1. Пухлина буває не тільки на шкірі. Але і в оці, у роті і навіть під нігтем! Меланома в оці може проявлятися частковою втратою зору, в роті — появою на слизовій плями неправильної форми, під нігтем — темною пігментацією, наприклад посинінням. Звичайно, якщо до цього ви палець прищемили дверима, потемніння нігтьової пластини — наслідок травми. Але от якщо ніяких травм не було, а ніготь несподівано посинів, це може свідчити про піднігтьового меланомі.

Однак у 90% випадків зустрічається саме шкірна меланома, яка, як це прийнято вважати, виникає родимки. Але тут необхідно зробити одне важливе уточнення. Є два види невусів — перші з’являються в ранньому дитинстві, другі — в дорослому житті. Так от, меланома найчастіше розвивається на тлі «дорослих» родимок. Тому треба бути дуже уважними до нових невусам.

Важливі нюанси. До тривожних симптомів відносяться: зміна кольору-потемніння аж до чорного або «випадання» якихось пігментів, із-за чого родимка виглядає неоднорідною), розміру (швидкий ріст) і форми («розмитість» контурів). Якщо вас щось бентежить, негайно зверніться до онкодерматологу.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Діабет

  1 червня 2017, 16:19

  Іспанські вчені створили 3D-біопринтер для друку людської шкіри (відео)

  2 лютого 2017, 10:11

  Учені створили їстівні батарейки

  29 серпня 2016, 18:43

  Останні новини за сьогодні: