Новини / Здоров'я / Які гормони впливають на вагу?
13 травня 2015, 10:08
Розмір шрифта: А А А

Які гормони впливають на вагу?

Які гормони впливають на вагу?, вага, гормони, грелін, лептин, щитовидна залоза, продукти
Які гормони впливають на вагу?

Гормони — це біологічно активні хімічні речовини організму, що виробляються ендокринними залозами. Гормони справляють складний багатофункціональний вплив на організм і є регуляторами різних процесів в органах і тканинах людини.

Гормони впливають на вагу

Якщо ваш організм не реагує на багато дієти і заняття спортом, то найімовірніше, у вас стався гормональний збій – і зайва вага це результат нестачі або надлишку якогось гормону. Який гормон відповідає за вагу? На це питання не можна відповісти однозначно. Ми розглянемо кілька видів гормонів, які так чи інакше впливають на вагу.

Лептин або гормон насичення – це гормон, який відповідає за енергетичний обмін організму. Тобто це гормон лептин, що «працює» для зниження або набирання ваги. У людей, страждаючих ожирінням, чутливість до цього гормону знижена.

Жіночі гормони естрогени є регуляторами жіночої репродуктивної системи, але непрямим чином впливають і на зайву вагу. У жінок після 50-ти років рівень естрогенів зменшується, що призводить до зниження сексуального потягу, уповільнення метаболізму та збільшення жирових відкладень.

Ще один гормон, який безпосередньо відповідає за вагу, називається грелін. Вважається, що цей гормон взаємно доповнює лептин. Грелін це гормон голоду, рівень якого збільшується перед вживанням їжі і зменшується після прийому їжі.

Вплив гормонів на вагу дуже значно, але, ні в якому разі не варто використовувати гормональні препарати самостійно, наприклад, робити собі ін‘єкції гормонів для зниження або збільшення ваги, щоб отримати гарну привабливу фігуру.

Нестача або надлишок будь-якого гормону може призвести до дуже сумних наслідків (облисіння, надмірне оволосіння, онкологія, безпліддя).

Впливають чи ще якісь гормони на вагу?

Так, величезну роль в регулюванні ваги людини грають тиреоїдні гормони.

Тиреоїдні гормони виробляються в щитовидній залозі, вони відповідають за нормальний обмін речовин, стимулюють ріст і розвиток організму. При недостатньому рівні тиреоїдних гормонів людина відчуває млявість, апатію, у нього знижені розумові процеси, відбувається гальмування психічної та фізичної активності. Тобто при зменшенні рівня гормонів щитовидної залози знижується рівень основного обміну речовин і відбувається набір ваги.

Ще один гормон, що впливає на збільшення у вазі або ж зменшення ваги, називається тестостерон. Тестостерон є чоловічим статевим гормоном, але в невеликих кількостях гормон є і у жінок.Тестостерон надає позитивний вплив на зростання м’язової маси і спалювання зайвих
жирів.

Зрозумівши, які гормони впливають на вагу, не поспішайте робити висновки, що саме брак або надлишок гормонів є причиною зайвої ваги. Спочатку обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, здайте аналізи на тій чи іншій гормон, Гормони впливають на весі тільки після цього визначайтеся, чи потрібно вам приймати гормональні препарати. Найчастіше набрати вагу за допомогою гормонів хочуть починаючі спортсмени, не вивчили в подробицях наслідки застосування гормональних засобів.

Можливо, проблеми з зайвою вагою знаходяться не так глибоко, не на гормональному рівні, як вам здається. Спочатку спробуйте змінити ваш спосіб життя і харчування, виключити з раціону продукти, що містять багато цукру, зайнятися спортом. І тільки якщо ваш організм не буде відповідати на ваші сприятливі дії для нього, зверніться до лікаря, який допоможе вам визначити які гормони, що позитивно впливають на вагу, вам слід приймати. Удачі!

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна збільшила імпорт продуктів в країни ЄС

23 травня 2017, 17:26

Останні новини за сьогодні: