Новини / Здоров'я / Створено пластир, який не потрібно відклеювати
7 травня 2012, 14:00
Розмір шрифта: А А А

Створено пластир, який не потрібно відклеювати

Створено пластир, який не потрібно відклеювати, лейкопластир, нанотехнології, крохмаль
Створено пластир, який не потрібно відклеювати

Група вчених та студентів з університету штату Пенсільванія, що займаються вивченням властивостей харчових продуктів, розробила спосіб виготовлення пластирів та іншого перев‘язувального матеріалу з нановолокон крохмалю.

На відміну від звичайних, такі пластирі не вимагають відклеювання, вони розкладаються прямо на шкірі та перетворюються на поглинаючу організмом глюкозу, повідомляється в прес-релізі університету.

В рамках вивчення властивостей такого природного полімеру, як крохмаль, автори роботи спробували отримати з нього нановолокна, проте спочатку це не вдавалося, адже крохмаль повністю не розчиняється у воді, утворюючи густу пасту. Тоді, для вирішення цієї проблеми, дослідники додали в пасту якийсь розчинник, який розчинив крохмаль у воді, але не зруйнував його молекулярну структуру.

Потім методом електроспіннінга, що представляє собою процес витягування ультратонких волокон з рідкого середовища під дією електричного поля, з крохмального розчину були отримані нановолокна. Такі волокна і були сплетені в матеріал, що нагадує на дотик папір, який, на думку авторів роботи, може знайти широке застосування, в першу чергу, в медицині у вигляді розчинних пластирів та пов’язок.

Розробники вважають, що у крохмального «нанопаперу» широкі комерційні перспективи, тому що крохмаль — дуже поширений в природі полімер, і він сам, і процес отримання з нього ультратонких волокон порівняно дешевий. З крохмальних нановолокон, припускають вчені, можна буде виготовляти туалетний папір, одноразові носовички та інші подібні вироби, які будуть розчинятися, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

На свій винахід автори вже отримали попередній патент.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Один з кращих воротарів України помер в 36 років

7 квітня 2017, 09:09

Вчені створили саму тонку лінзу в світі

13 березня 2016, 18:19

«Мрія» просуває картоплю на ринок ЄС

23 липня 2014, 11:01

Що носить справжній стартапер

22 грудня 2013, 07:52

Останні новини за сьогодні: