Новини / Здоров'я / Гостей столиці лікують безкоштовно
26 липня 2009, 08:12
Розмір шрифта: А А А

Гостей столиці лікують безкоштовно

Гостей столиці лікують безкоштовно, Мінюст, гості столиці, Київ, лікування
Гостей столиці лікують безкоштовно

Мінюст відмовляє в реєстрації, мов, ухвала порушує права людини.

Введення платних медпослуг для тих, у кого немає київської прописки або ж тих, хто хотів обслуговуватися не в своїй районній поліклініці, відклали. Перешкодив Мінюст. Але це тільки офіційно. Перевірка показала, що в багатьох поліклініках тарифи діють, причому вони деколи вище, ніж має намір ввести мерія.

«Мінюст відмовляє в реєстрації, мов, ухвала порушує права людини. Цікаво: у всіх регіонах діють платні послуги, а в Києві – це відразу порушення має рацію. Чиновники штовхають медицину в тінь», – сказав начальник главку цінової політики Василь Яструбінський. Він говорить, що домовлятимуться і перевірятимуть, в чому конкретно претензії. У Мінюсті підтвердили, що крапку ставити рано – вони лише відправили документ на доопрацювання. Про терміни говорити рано.

«У переліку платних послуг є ті, які відсутні в списку, затвердженому Кабміном в 1996 році», — повідомив прес-секретар Мінюсту Лія Ільченко. У нім є аборти, підбірка окулярів, фізіотерапія, але, наприклад, відсутня швидка психіатрична допомога, яка є в списку мерії.

«Це нонсенс. Психічно хворий може представляти загрозу для тих, що оточують, а його не відвезуть без оплати?» – обурений завідувач правовим відділом київської профспілки медиків Сергій Кубанський.

Варто відзначити, що в багатьох столичних полікніниках просять «внески». Причому вони подекуди більше, ніж збирається ввести мерія. У поліклініці Шевченківського району, почувши, що журналісти без прописки, попросили заплатити в касу 50 гривень на добродійність і доплатити 45—70 грн (залежно від фахівця) за консультацію. У поліклініці на Петра Запорожца відправили до головлікаря писати заяву про внесок – 50 гривень. І таке практично скрізь. Кубанський говорить, що добродійність останнім часом стали збирати особливо завзято. «Клініки фінансуються погано, а на внески ще можна якось прожити», – говорить він.

Втім, замначальника главку охорони здоров'я Владимир Загородній запевняє, що внесок – справа добровільна: «Ми не примушуємо. Хто хоче, той платить, і гроші йдуть лікарні. Але допомогу нададуть і безкоштовно».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Київ у найближчі 20 років планує розбудовувати правий берег

26 лютого 2019, 09:14

У Києві пограбували банк і вкрали 285 гривень

25 травня 2017, 17:25

У метро Києва після подорожчання змінять колір жетонів

24 травня 2017, 18:11

Останні новини за сьогодні: