Новини / Здоров'я / Стрес позбавляє можливості контролювати емоції
28 серпня 2013, 12:59
Розмір шрифта: А А А

Стрес позбавляє можливості контролювати емоції

Стрес позбавляє можливості контролювати емоції, стрес, емоции, самоконтроль
Стрес позбавляє можливості контролювати емоції

В Університеті Нью-Йорка було проведено нове дослідження. Елізабет Фелпс, його організатор, зосередила свій інтерес на можливостях людини проконтролювати свої емоції в той час, коли вона знаходиться в стресовому стані. Вчений будувала свої гіпотези, виходячи зі знання про те, що щоденні нехай і дрібні стреси негативно відбиваються на умінні людини регулювати емоції.

Експеримент полягав у тому, що 78 добровольцям було запропоновано опустити руки або в холодну (що породжує певний дискомфорт, якесь напруження і певний стрес), або в теплу воду. Цьому передувала демонстрація картинок із зображенням павуків і змій, деякі з яких супроводжувалися коротким розрядом електрошоку. Так було сформоване відчуття страху. Наступного разу учасники експерименту побачили картинки, вже зануривши руки в воду, і зараз вони мали опанувати власні емоції.

Виявилося, що тим, хто тримав руки в теплій воді, це вдалося з меншими зусиллями, а ті, хто переживав стан стресу, зануривши руки в холодну воду, були більш напружені та піддавалися страху.

Фелпс, коментуючи результати, зазначила, що для регулювання емоцій у людини активується префронтальна кора головного мозку, чутлива до стресу. Якщо людина буде загартована стресовими ситуаціями, якщо навчитися оволодіти собою під час таких, префронтальна кора буде менш задіяна і контроль над емоціями буде більш досконалий. Терапія, спрямована на боротьбу з соціальною тривожністю і тому подібними психічними розладами, на думку вченого, малоефективна, коли в житті присутній стрес. У цьому випадку набагато дієвіше змінити своє ставлення до джерела стресу, а в результаті зміниться і ступінь контролю емоцій. Підтвердженням тому може бути і різне світосприйняття песимістами і оптимістами.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Майже чверть українців відверто нудьгує на роботі

4 травня 2017, 17:21

В Україні хочуть визначати рівень стресу на робочому місці

3 травня 2016, 11:20

Повільний інтернет викликає той же рівень стресу, що і тест з математики або перегляд фільму жахів

22 лютого 2016, 17:58

Останні новини за сьогодні: