Новини / Здоров'я / Мармелад виводить важкі метали з організму
2 листопада 2009, 09:38
Розмір шрифта: А А А

Мармелад виводить важкі метали з організму

Мармелад виводить важкі метали з організму, мармелад, пектин, свинець
Мармелад виводить важкі метали з організму

На думку російських біологів желіровані джеми, мармелад і фруктово-ягідні желе, які містять пектин, виводять свинець з організму людини.

Пектин є желеподібним вуглеводом рослинного походження, який виділяється з фруктів і ягід, викликаючи тим самим желіруванння джемів, мармеладу і желе. Дослідники вважають, що пектин має незвичайну хімічну структуру, за допомогою якого зв‘язуються важкі метали. Після з’єднання свинець виходить з організму значно швидше. Сорбційні властивості пектину багато в чому вище за аналогічні речовини: активованого вугілля, лігніну, кристалічної целюлози.

Вченими проводилися випробування на щурах в цілях перевірки ефективності пектину. Щодня, протягом двох тижнів в їх організм вводився розчин свинцю. Кількість рідини була в 4 рази більше норми. Після цього свинець відкладався в печінці і збільшував її розмір, розвиваючи гепатит. Після закінчення процедури кількість свинцю не зменшувалася, що говорить про неможливість звільнитися від отрути самостійно.

Введення пектину протягом двох тижнів поліпшило всі показники щурячої печінки, що говорило про високу сорбційну здатність речовини. Припущення вчених зводяться і до того, що пектин, можливо, зможе виводити і інші важкі метали.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Варення, джем і мармелад краще активованого вугілля

23 березня 2013, 14:20

Мармелад — кращий засіб для очищення організму

9 січня 2013, 15:55

Останні новини за сьогодні: