Новини / Здоров'я / Учені розкрили механізм протимікробної дії журавлини
14 березня 2009, 08:38
Розмір шрифта: А А А

Учені розкрили механізм протимікробної дії журавлини

Учені розкрили механізм протимікробної дії журавлини, проантоціанідіни, журавлина, дослідження вчених, корисні властивості
Учені розкрили механізм протимікробної дії журавлини

Учені з Ворчестерського політехнічного інституту (Массачусетс, США) з‘ясували, що хімічні речовини проантоцианідіни, що містяться в журавлині, запобігають розвитку інфекцій сечовивідних шляхів, перешкоджаючи прикріпленню бактерій до стінки уретри. Раніше помилково вважалося, що головну роль в цьому механізмі грає підвищена кислотність журавлинного соку.

Кишкова паличка є причиною 85 відсотків випадків інфекцій сечовивідних шляхів, які починаються з прикріплення збудника до епітелію уретри. У своєму дослідженні учені з Массачусетсу піддавали кишкову паличку дії знайдених в журавлинному соку речовин, а після за допомогою атомний-силового мікроскопа вимірювали силу, з якої бактерії прикріплялися до кремнійорганічної поверхні.

В результаті дослідження з’ясувалося, що під впливом проантоцианідінов властивості бактерій змінюються, і із збільшенням часу дії сила їх прикріплення зменшувалася. Також учені виявили, що даний ефект обернемо: при припиненні обробки бактерій даними речовинами сила їх прикріплення до поверхні відновлювалася. Результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Medicinal Food. За словами редактора журналу Шелдона Хендлера (Sheldon Hendler), цілющі властивості журавлини були відомі дуже давно, і корінні американці використовували ці ягоди для лікування хвороб нирок і сечових шляхів сотні років назад. Робота учених лише допомогла розкрити механізми досліджуваних процесів, підкреслив Хендлер.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Париж оштрафував Facebook за зловживання даними користувачів

17 травня 2017, 09:43

У продажу з'явився мінімалістичний телефон Light Phone, який «лікує» смартфонозалежних

9 травня 2017, 19:04

На іншому материку знайшли родовища нафти і газу, які можуть збагатити Україну

19 березня 2017, 14:56

Останні новини за сьогодні: