Новини / Здоров'я / Нежить: міняти хустки або лягти на стіл хірурга
24 вересня 2007, 09:09
Розмір шрифта: А А А

Нежить: міняти хустки або лягти на стіл хірурга

Нежить: міняти хустки або лягти на стіл хірурга, ніс, нежить, застуда, лікування, ускладнення, операція
Нежить: міняти хустки або лягти на стіл хірурга

Восени у чималої кількості людей перестає дихати ніс. Що це? Звичайна сезонна простуда або хронічна нежить, яка загострилася з настанням прохолодної і мокрої погоди? Це потрібно знати, щоб правильно вибрати лікування і не довести справу до ускладнень у вигляді гаймориту, фронтіту або бронхо-легеневих захворювань.

Гостра нежить (риніт) зазвичай проходить за 7-10 днів. Для лікування застосовують судинозвужувальні краплі. Звикання за тиждень не відбудеться, а користь буде. Вони дозволять носу нормально функціонувати і попередить розвиток ускладнень.

Єдина умова: капати потрібно тоді, коли ніс дійсно закладений і дихання ускладнене. Капати просто в превентивних цілях по 10-15 разів на день не можна. Якщо ж поліпшення стану за декілька днів не відбувається, то варто подумати, чи не хронічна у вас нежить?

Хронічний риніт буває декількох різновидів – гіпертрофічний, атрофічний і вазомоторний. Остання форма підрозділяється ще на два види: алергічний і нейровегетативний.

Розвитку хронічного риніту можуть сприяти часті неліковані або недоліковані простуди, тривале застосування судинозвужувальних крапель (від 10 днів і більше), хронічні захворювання горла, гіпертонія, гормональні порушення.

Про алергічний риніт потрібно говорити окремо. У його лікуванні бере участь як алерголог так і оторіноларінголог. Перший визначає який алерген викликає захворювання і працює над його усуненням або усуненням реакції на нього, а другий – проводить зняття гострих проявів в порожнині носа.

Якщо вам на холоді дихається легше, ніж в теплому приміщенні, а при вживанні алкоголю носовому диханню важко, то, швидше за все, це нейровегетативна форма риніту.

Тобто, судини реагують на будь-який зовнішній і внутрішній подразник, оскільки в основі цього виду нежиті лежать судинний-нервові розлади і гормональні зрушення в організмі. Лікування може бути як терапевтичним, так і хірургічним.

При гіпертрофічному риніті, в основі якого лежить розростання слизистої оболонки (збільшення носових раковин), рекомендується тільки хірургічне лікування. Така нежить носить стійкіший характер і при важких формах проводиться часткове видалення «хворої» слизової оболонки.

Впливати на неї можна іглорефлексотерапією, ін‘єкціями ліків, кріотерапією, електрофорезом, магнітолазерною терапією. Але ці методи можуть не дати довготривалого ефекту, а тому хворим рекомендуються щадні операції.

До них відносяться радіохвильова хірургія і хірургічний лазер. Існує ще радикальний спосіб лікування: за допомогою ультразвука впливають на збільшену носову раковину і скорочують її в об’ємі. Процедура проводиться амбулаторно.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу провідному науковому співробітникові Федерального науково-клінічного центру оториноларингології Ірині Дайхес.

Підготували Вікторія Роменськая, Андрій Беляков

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Оновлення Windows 10 вбило пристрої користувачів

2 червня 2017, 16:07

6 причин, що гальмують комп’ютер

22 лютого 2017, 08:36

Останні новини за сьогодні: