Новини / Здоров'я / Незвичайний спосіб підтримати тиск
17 листопада 2015, 09:58
Розмір шрифта: А А А

Незвичайний спосіб підтримати тиск

Незвичайний спосіб підтримати тиск, щитовидна залоза, анемія, гіпотонія, інфаркт
Незвичайний спосіб підтримати тиск

Незвичайний спосіб підтримати тиск

Вважається, що ліків від гіпотонії майже немає. Зате може допомогти звичайна вода!

Нешвидка допомога

Гіпотоніків багато, і часто вони серйозно страждають із-за низького тиску. Головні болі, слабкість, млявість, апатія, запаморочення, а іноді й непритомність — все це різко знижує якість життя. Виявляється, набагато легше допомогти гіпертонікам знизити тиск. Ліків для цього море, а схеми лікування добре розроблені. З гипотониками інакше: ліків мало, допомагають вони далеко не всім. До того ж діапазон симптомів, пов‘язаних з низьким тиском, часом настільки широкий, що хворі курсують між терапевтами, кардіологами, неврологами, ендокринологами і лікарями інших спеціальностей. Що ж це за таємнича хвороба?

Низький тиск має багато причин. Воно може бути у сердечників — часто після інфаркту, при серцевій недостатності; при зниженій функції щитовидної залози або надниркових залоз; при анемії (у просторіччі недокрів’ї); з-за прийому деяких ліків (тиск можуть знижувати антидепресанти, ліки від алергії і т. д.). У таких випадках гіпотонію називають вторинною, і щоб впоратися з нею, достатньо лише усунути причину.

Ми ж будемо говорити про так званої первинної гіпотонії. При цьому стані порушена регуляція дрібних судин, в першу чергу артеріол. У них знижений тонус, вони розслаблені, і внутрішній просвіт їх більше. За рахунок цього більше виявляється обсяг і всього судинного русла. І виходить, що кількість крові як би недостатньо для його заповнення.

Причому в силу закону всесвітнього тяжіння кров перерозподіляється в організмі, накопичуючись переважно в нижній половині тіла. Голова виявляється обділеним кров‘ю. Особливо гостро це відчувається, коли гіпотонік встає з ліжка або коли ситно поїв. Судини розширилися, а голова відчуває нестачу крові і кисню.

Що таке гіпотонія?

Для чоловіків низьким вважається тиск менше 100/60 міліметра ртутного стовпа, для жінок — менше 95/60 мм рт. ст. Іноді такий тиск можна вважати варіантом норми. Це буває, якщо людина його добре переносить і не відчуває ніякого дискомфорту. Така фізіологічна (нормальна) гіпотонія іноді буває у спортсменів, мешканців високогір’я, Заполяр‘я чи тропіків.

Аква медикале

Але нещодавно група англійських учених знайшла революційний засіб, що допомагає уникнути цих проблем. Воно здатне підтримувати тиск на хорошому рівні протягом декількох годин. На медичному мовою ліки називається аква медикале, а в просторіччі — звичайна вода. Так-так, не дивуйтеся. Вранці після сну, не встаючи з ліжка, потрібно випити 2 склянки води (480 мл), і через 5-15 хвилин можна вставати. Засіб допомагало навіть пацієнтам з важкою гіпотонією, пов’язаної з серйозними захворюваннями нервової системи.

Вода взагалі при гіпотонії корисна, і пити її потрібно більше — вона підвищує об'єм крові, і в умовах розслаблених судин це добре працює. Плюс хворим з низьким тиском радять є більш солону їжу: натрій, що міститься в солі, затримує в організмі воду. На Заході іноді навіть призначають гормони кори надниркових залоз, які самі можуть затримувати натрій і воду. Але в Росії так намагаються не лікувати — у цих гормонів багато побічних ефектів. Є ще кілька ліків для лікування гіпотонії (див. таблицю), але ідеального препарату серед них немає. Потрібно пробувати різні, керуючись порадами лікаря. А ось що ви можете зробити навіть самі, так це спробувати компресійні панчохи. Вони стискають ноги і тим самим витісняють частина крові з нижньої половини тіла вгору.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Ранній інфаркт

11 грудня 2015, 14:29

Тиск – не жарт

15 жовтня 2015, 10:17

Останні новини за сьогодні: