Новини / Здоров'я / Обійтися без втрат
26 березня 2017, 11:15
Розмір шрифта: А А А

Обійтися без втрат

Обійтися без втрат, пародонтит, рухливість зубів, зуби, карієс, догляд за зубами
Обійтися без втрат

Обійтися без втрат

За даними ВООЗ, у 100% дорослих людей є карієс, важкі форми пародонтиту відзначаються у 20% осіб, а у 30% літніх і зовсім відсутні повністю свої рідні зуби.

Захворювань порожнини рота дуже багато. Але серед них є такі, які вважаються розповсюдженими і при цьому лікуються досить швидко і легко. У запущених випадках вони можуть призводити до вкрай руйнівних наслідків та повній втраті зубів. А ті, як відомо, природним шляхом не відновлюються.

100% поразку

Карієс — захворювання твердих тканин зубів, який відрізняється вкрай широким розповсюдженням. З ним так чи інакше стикався кожен чоловік. Адже недуга може розвиватися навіть у тих, хто дуже відповідально ставиться до гігієни порожнини рота. Боятися його не варто: карієс на ранній стадії легко лікується. А ось з задавненою проблемою доводиться складніше.

Причини захворювання досить різноманітні. Найчастіше лікарі говорять про те, що до карієсу призводить ціла сукупність факторів, в числі яких:

Неправильне харчування, наприклад, надлишок солодкого

Спадковість

Наявність патологічних мікроорганізмів в порожнині рота

Склад слини

Погіршує ситуацію недостатньо хороша гігієна порожнини рота. Неправильне чищення зубів, виконання даної процедури раз на день, а то і декілька, відсутність ополіскування після прийому солодкої їжі і т. д. — все це призводить до того, що стоматологічні проблеми прогресують.

Помітити карієс можна навіть самостійно. Як правило, це плями темного кольору (але бувають і винятки у вигляді світлого тону) на зубах. Крім того, з плином часу в пошкодженому місці утворюються порожнини і дірки, які можуть бути непомітні неозброєним оком, але при цьому дають біль при прийомі гарячої і холодної їжі. Нерідко зубна біль в цьому випадку посилюється при прийомі цукру.

Плюсом виявлення такої патології на початковому етапі є те, що можна обійтися без використання бормашини. Вона лікується за допомогою реминерализующей терапії або з використанням спеціальних розчинів, які наносяться на зуб.

Хворі ясна

Одним з поширених захворювань зубів і ясен є гінгівіт. Причому зубів у даному випадку воно стосується опосередковано. Гінгівіт — це запалення саме ясенної частини щелепи. Більше всіх такій проблемі схильні діти і підлітки, а також молодь у віці до 30 років.

Проблема розвивається через скупчення нальоту і з-за неякісного догляду за порожниною рота. У числі симптомів:

Почервоніння ясен з її подальшим набряком

Наявність неприємного запаху з рота

Ігнорувати симптоми не варто, оскільки хвороба повільно, але невблаганно приведе до пародонтиту. А ця патологія вже навряд чи вилікується. Лікування захворювання зубів такого роду проводиться лікарем-гігієністом, він же повинен навчити людину правильного догляду за зубами. Бажано проходити професійну чистку у фахівця не рідше, ніж раз у півроку.

Якщо ж ситуація ускладнилася, людині ставлять діагноз «пародонтит». Це означає, що у нього сталося більш глибоке ураження ясен, що призводить до руйнування зубоясневу / зв'язки і навіть лунки зуба. Така проблема призводить до втрати зубів. Статистика це підтверджує: втрата зуба із-за пародонтиту зустрічається в 5 разів частіше, ніж через карієсу.

У числі причин, що викликають таку патологію — відкладення зубного каменю і знову-таки недостатньо якісний догляд за зубами. При пародонтиті людини можуть турбувати:

Неприємний запах з рота

Гнійні виділення з десни (таке зазвичай зустрічається при загостренні)

Рухливість зубів

При наявності такої проблеми проходити профілактичні огляди у лікаря треба буде як по годинах, щоб не втратити зуби.

Хвороблива
недбалість

Якщо таке захворювання зубів, як карієс, вчасно не пролікувати, є великий ризик, що це закінчиться серйозним недугою: пульпітом. Під цією назвою ховається запалення тканини порожнини зуба. До нього приводять різні мікроорганізми, які змогли проникнути всередину. Якщо є недолікований карієс, то зробити це їм не так складно.

Лікарі виділяють два види пульпіту: гострий і хронічний. У першому випадку пацієнта буде переслідувати сильний біль, яка, як правило, посилюється ввечері і вночі. Вона може зберігатися тривалий час. Зреагувати болючими відчуттями зуб може як гаряче, так і холодне. Хронічний варіант проходить без яких-небудь яскраво виражених ознак.

Для лікування використовують такий спосіб, як видалення пульпи і пломбування каналів. Такі зуби рекомендують зміцнювати коронками або спеціалізованими вкладками з кераміки.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Що таке зубний камінь?

  31 січня 2014, 08:55

  Останні новини за сьогодні: