Новини / Здоров'я / ООН стурбована масштабами епідемії ВІЧ на Україні
20 квітня 2008, 08:24
Розмір шрифта: А А А

ООН стурбована масштабами епідемії ВІЧ на Україні

ООН стурбована масштабами епідемії ВІЧ на Україні, ООН, ВІЧ, СНІД, епідемія
ООН стурбована масштабами епідемії ВІЧ на Україні

Епідемія Вічспіда на Україні, що охопила вже 1,63% всього дорослого населення країни, є самою широкомасштабною і небезпечною в Європі, повідомив координатор системи ООН на Україні Френсис О’доннелл. За офіційними даними, в цій країні зареєстровано 122 тисячі ВІЧ-інфікованих, проте імовірно, на сьогоднішній день їх налічується 440 тисяч, повідомляє Центр новин ООН.

За 20 років, що пройшли з моменту відкриття вірусу, 12 тисяч ВІЧ-інфікованих жителів України померли, повідомляє ООН. О’доннелл підкреслив, що ВІЧ розповсюджується не тільки серед груп риски — осіб, що вживають ін'єкційні наркотики, увязнених і представників секс-індустрії, але і серед всього населення. Зокрема, в трьох областях — Київською, Одеською і Миколаївською, вірусом Сніду заражені більш за один відсоток вагітних жінок.

Не дивлячись на те, що власті країни і цивільне співтовариство останніми роками активізували зусилля по боротьбі з ВІЧ, ці заходи все-таки ж є недостатніми для належної дії на епідемію, повідомив представник ООН. Він відзначив, що в національній програмі України по боротьбі з Снідом виявлені серйозні недоліки. Попередні результати огляду свідчать про необхідність розробки нової загальнодержавної цільової програми на 2009-2013 роки по запобіганню Віл-інфекції і її лікуванню.

Представництво ООН в Києві стурбоване можливим скороченням передбаченої суми для фінансування програми з 6,5 до 2,2 мільярдів гривень (з 1,4 млрд доларів до 445 млн доларів), і настійно рекомендує залишити її мінімальне фінансування у розмірі 6,5 мільярдів гривень. З свого боку, ООН готова надати технічну допомогу при підготовці нової загальнонаціональної програми, мовиться в заяві.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна опустилася в рейтингу ООН по людському розвитку

25 березня 2017, 18:19

Де в Україні людей замінюють роботами

25 листопада 2016, 19:45

Україні загрожує заборона експорту зерна і м'яса

8 серпня 2016, 11:22

ООН може відкрити в Україні новий офіс по координації проектів

15 травня 2016, 21:26

Останні новини за сьогодні: