Новини / Здоров'я / Пам'ять можна повернути за допомогою запахів
8 листопада 2009, 10:33
Розмір шрифта: А А А

Пам'ять можна повернути за допомогою запахів

Пам'ять можна повернути за допомогою запахів, запах, пам’ять людини, відновлення пам’яті
Пам'ять можна повернути за допомогою запахів

Група вчених під керівництвом Йаара Йешуруна (Yaara Yeshurun) з Наукового інституту імені Вайцмана (Weizmann Institute of Science), Ізраїль, з‘ясувала, яким чином запахи пов’язані з пам‘яттю людини.

У пам’ять людини удруковуються як хороші, так і погані запахи, а розуміння механізму зв‘язку між запахом і спогадами допоможе працювати з наслідками травм.

По словах вчених, найсильніше перше враження залишають неприємні запахи, що, швидше за все, є наслідком роботи еволюційного захисного механізму, проте приємні запахи також залишають в мозку свій слід. Перша зустріч із запахом зазвичай віддруковується в мозку, незалежно від його якості.

В ході експерименту вчені представили волонтерам ряд об’єктів і пов‘язали кожен з них із запахом і звуком. Частина запахів була приємною, наприклад, запах груші або звук гітари, а частина неприємною, наприклад, запах тухлої риби або звук дриля. А через тиждень волонтери були покликані назвати показані ним предмети.

Дослідження показало, що предмети, що викликали неприємні асоціації, згадувалися легше, незалежно від того, був з ними зв’язаний неприємний звук або запах. А потім аналогічний експеримент був проведений при одночасному скануванні мозку.

При скануванні було видно, що в мить, коли виникала між об‘єктом і запахом, в частині гіппокампа і мигдалині виникала активність, проте аналогічної реакції на зв’язок із звуком не виникало.

Вчені сподіваються, що подальші дослідження дозволять розробити нову методику відновлення спогадів і, навпаки, знищення ранніх травматичних спогадів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

НБУ випустив пам’ятну монету, присвячену року Півня

6 грудня 2016, 17:56

У Світовому банку підрахували, скільки коштів необхідно на відновлення Донбасу

19 лютого 2016, 17:45

Бойовики ДНР обіцяють відновити постачання вугілля до України

18 лютого 2016, 16:53

Останні новини за сьогодні: