Новини / Здоров'я / Іспанські хірурги пересадили пацієнтці одразу дві руки
3 січня 2007, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Іспанські хірурги пересадили пацієнтці одразу дві руки

Іспанські хірурги пересадили пацієнтці одразу дві руки, руки, трансплантат, пересадка рук, операція
Іспанські хірурги пересадили пацієнтці одразу дві руки

Мешканка Іспанії стала першою жінкою, що перенесла подвійну пересадку донорських рук. Операція, виконана хірургами лікарні Ла Фе у Валенсії, продовжувалася більше 10 годин.

За словами лікарів, в даний час 47-річна пацієнтка швидко відновлюється і відчуває себе добре. Жінка, що перенесла подвійну трансплантацію, з дозволу лікарів, ненадовго з’явилася перед журналістами. Не дивлячись на важкі пов’язки на руках вона виглядала цілком бадьорою і задоволеною. За її словами, їй здається, що її нові руки виглядають чудово.

Мешканка Кастельона Альба, повне ім'я якої не називається, втратила обидві руки вище за лікоть близько 30 років тому після вибуху в хімічній лабораторії. Донором для операції, що відбулася 30 листопада, стала жінка, загибла в результаті автомобільної аварії.

Пересадка обох трансплантатів проводилися одночасно 10 хірургами і анестезіологами. Основним завданням лікарів було правильно приєднати кости, зв’язки, судини і нерви донорських рук до тіла пацієнтки.

За словами хірурга Педро Кавадаса, що керував операцією, рухливість і чутливість пересаджених кінцівок буде відновлена протягом п’яти – шести місяців. Втім, доктор Кавадас поки не береться передбачити, наскільки повним буде відновлення функцій пересаджених кінцівок. «У будь-якому випадку, вони будуть набагато зручніші, ніж найдосконаліші протези», — завірив він.

До теперішнього часу в світі було проведено шість успішних подвійних пересадок рук. Перша така операція була проведена в 2000 році. У всіх попередніх випадках пацієнтами трансплантологов були чоловіки.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: