Новини / Здоров'я / Чи псує комп’ютер зір?
15 червня 2011, 10:58
Розмір шрифта: А А А

Чи псує комп’ютер зір?

, комп’ютер, очі, сітківка ока, чорниця, журавлина, зір, погіршення зору

Тут може бути тільки однозначну відповідь — так.

Погіршення зору — проблема всіх людей, хто багато часу проводить за комп‘ютером. Ми постійно дивимося картинки, відео, читаємо тексти різного шрифту і різно-форматні. А це величезне навантаження на очі. Напруга — це стрес. Далі перенапруження і як наслідок погіршення зору.

Зір людини, сформований в ході тривалої еволюції, виявився мало пристосованим до роботи з комп’ютерним зображенням. Картинка на екрані відрізняється від природного зображення тим, що вона самосвітна, а не відображена. Зорове навантаження істотно зростає через необхідність постійного переміщення погляду з екрану монітора на клавіатуру і паперовий текст. Найчастіше неможливість правильно і раціонально організувати робоче місце (відблиски на екрані монітора від зовнішніх джерел, неправильна відстань від очей до екрана, невдалий вибір кольорів, надмірно велика яскравість екрану) посилюють ситуацію.

У групі ризику «комп‘ютерного синдрому» -активні користувачі персональних комп’ютерів у віці від 18 до 40 років.

Основні скарги при тривалій роботі за комп‘ютером: турбує дискомфорт, втома очей, почервоніння, сльозотеча або сухість рогівки, порушення фокусування зору. Нерідко гострота зору знижується.

На думку офтальмологів, небезпечний не стільки сам екран комп’ютера, скільки «сухість очей». Звичайні симптоми включають печіння, свербіж, почуття, що щось потрапило в око, це може спостерігатися також у людей, що носять контактні лінзи. Очі напружуються, стежачи за безперервним бігом світлових променів. Зазвичай ми моргаємо двадцять разів на хвилину, сльозоточиві залози при цьому зволожують рогівку. Нерухомо дивлячись на екран, ми моргаємо в 3 рази рідше. Око стає «сухим», це веде до зниження гостроти, а потім і до втрати зору. У таких ситуаціях може допомогти спеціальні очні краплі. Кожен рік необхідно звертатися до офтальмолога.

Щогодини, півтори необхідний відпочинок для очей, постарайтеся частіше моргати, щоб ваші очі не були сухими. Виконуйте нескладні вправи. Подивіться очима
справа наліво, зверху вниз. Потім треба обертати очима за і проти годинникової стрілки по черзі. Потім близько хвилини зробіть таку вправу — поставте свій палець на рівні очей, подивіться на нього, потім перемістіть погляд на максимально віддалений предмет, точку, потім перемістіть погляд знову на палець. Повторюйте близько хвилини-двох. Потім просто закрийте очі і відпочиньте. Після вправ бажано встати і просто походити 5-10 хвилин, оскільки одноманітна поза достатньо стомлююча для очей, шиї і спини. Ідеальний варіант — зробити нахили в різні боки, обертання в попереку.

Спеціальне харчування для зору.

Людям з ослабленим зором треба споживати продукти, які зміцнюють судини сітківки ока: чорницю, чорну смородину, моркву. У раціоні короткозорих має бути присутня печінка тріски, зелень: петрушка, салат, кріп, зелена цибуля. При дистрофії сітківки допомагає шипшина (настій, відвар), журавлина.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Ринок заполонили фальшиві долари

28 листопада 2016, 18:12

ВР спростила імпорт металобрухту в Україну

5 жовтня 2016, 20:01

ЄС створить новий «чорний список» офшорних країн

7 квітня 2016, 19:40

Останні новини за сьогодні: