Новини / Здоров'я / Потіти корисно, особливо чоловікам
12 жовтня 2010, 14:38
Розмір шрифта: А А А

Потіти корисно, особливо чоловікам

Потіти корисно, особливо чоловікам, піт, потовиділення, чоловіки, здоров’я, тестостерон
Потіти корисно, особливо чоловікам

Піт у дуже багатьох людей асоціюється з чимось нечистим і неприємним, а також наявністю у людини захворювань, перш за все, серцево-судинної системи. Однак, як стверджують японські дослідники, рясне виділення поту, наприклад, під час сильної спеки надійно захищає людський організм від перегрівання.

Те ж саме відбувається під час виконання важкої фізичної роботи або тренувань — виділення поту продовжує термін, протягом якого людина може переносити велике навантаження. Протягом еволюції людини таке навантаження, як правило, в основному лягало на чоловічі плечі — тому представники «сильної статі» потіють частіше і рясніше ніж жінки.

Цікаве дослідження, в значній мірі реабілітує потіння, провели вчені з Міжнародного університету в японському місті Осака (Osaka International University), повідомляє Гігамір.

Вони запросили для участі в експерименті 37 здорових чоловіків і жінок, яких після опитування та медичного обстеження розділили на 4 групи: чоловіки з доброю фізичною підготовкою, чоловіки з поганою фізичною підготовкою і відповідно аналогічні дві групи жінок.

Потім випробувані виконували імітацію їзди на велосипеді з допомогою велотренажера протягом 1-ої години в умовах контрольованої температури в приміщенні. Проводилося кілька «заїздів» — з різним навантаженням і різною температурою навколишнього середовища. При цьому постійно вимірювалося кількість поту, що виділяється.

Найменша кількість поту виділялася при виконанні завдання погано підготовленими фізично жінками, а найбільше потіли при їзді на велотренажері добре треновані чоловіки.

«Ймовірно, в обох випадках ми маємо справу з захисними силами організму — в організмі жінок міститься помітно менше води і знижене потовиділення захищає їх від швидкого зневоднення, а підвищене потовиділення у чоловіків, що мають в організмі набагато більше води, допомагає їм виконувати важку роботу протягом більшого часу без ризику перегріву організму: вся справа у розподілі функцій», — пише професор Йошімітцу Іноуе (Yoshimitsu Inoue), керівник експерименту

Він же вважає, що головну роль у регуляції потовиділення грає тестостерон — головний чоловічий статевий гормон.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (4)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Скільки в Україні пенсіонерів: чому так мало чоловіків доживають до пенсії

23 березня 2017, 10:16

Жінкам платять на 23% менше, ніж чоловікам

3 березня 2017, 11:56

Українські роботодавці недоплачують жінкам, — Держстат

5 вересня 2016, 09:49

Останні новини за сьогодні: