Новини / Здоров'я / Препарат від свинячого грипу (A/h1n1) Таміфлю прибув до України, але не для аптек
2 листопада 2009, 14:09
Розмір шрифта: А А А

Препарат від свинячого грипу (A/h1n1) Таміфлю прибув до України, але не для аптек

Препарат від свинячого грипу (A/h1n1) Таміфлю прибув до України, але не для аптек, свинячий грип, A/h1n1, Таміфлю, препарат, Україна, епідемія, Юлія Тимошенко
Препарат від свинячого грипу (A/h1n1) Таміфлю прибув до України, але не для аптек

У ніч на понеділок Україна отримала 300 тисяч доз противірусного засобу «Таміфлю». Весь об‘єм лікарських препаратів буде переданий в місцеві лікарні для лікування тих, що заразилися грипом A/h1n1.

Груз з медикаментами з Швейцарії в аеропорту «Бориспіль» зустріла прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Пізніше вона повідомила, що всі ліки будуть відразу ж доставлені до лікувальних установ, причому «в лікарнях цей препарат надаватиметься безкоштовно».

Крім того, глава уряду підкреслила, що «Таміфлю» був куплений за ціною 67 гривень (8,3 долара), тоді як минулого тижня міністр охорони здоров‘я Василь Князевіч зміг купити цей засіб в аптеці за 600 гривень (75 доларів). «Ми не віддаємо цей препарат в аптеки, тому що упевнені, що почнеться спекуляція, з людей дертимуть три шкури», — заявила Тимошенко.

Вона також відзначила, що вже наступного тижня Україна купить ще 300 тисяч доз лікарського засобу. «Люди мають бути спокійні і повинні знати, що у всіх лікарнях України досить препарату, причому в два-три рази більше, ніж потрібно», додала вона.

За словами глави уряду, приватна аптечна мережа України виявилася не готова до ажіотажного попиту на препарати, який виник із-за «істеричних повідомлень» і заяв недобросовісних політиків. «Ми зараз працюємо над підписанням угоди, щоб протягом подальших двох тижнів купити ще 400 тисяч упаковок. Це вистачить, щоб збити ажіотажний попит», — сказала Тимошенко.

Тим часом, офіційний Київ підтвердив смерть 22 чоловік від грипу A/h1n1. «На цю годину за нашими оперативними даними в Україні від вірусу грипу і ОРВІ померли 67 чоловік. З них 22 випадки — свинячий грип», — повідомив замміністра охорони здоров’я Василь Лозорішинец. Всього, за останньою інформацією, по медичну допомогу звернулися 191 тисяч українців, 7,5 тисяч з них було госпіталізовано, передає РІА Новини.

Нагадаємо, що спалах свинячого грипу був зареєстрований в країні минулого тижня. Тоді уряд ввів карантин в дев'яти областях на заході країни. Юлія Тимошенко особисто розпорядилася про закриття всіх українських шкіл і вузів, а також про введення заборони проведення будь-яких масових заходів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: