Новини / Здоров'я / Американських мормонів переслідує рідкісне генетичне захворювання
22 червня 2007, 08:12
Розмір шрифта: А А А

Американських мормонів переслідує рідкісне генетичне захворювання

Американських мормонів переслідує рідкісне генетичне захворювання, генетичне захворювання, мормони, мутація, дефіцит фумарази
Американських мормонів переслідує рідкісне генетичне захворювання

Американські медики попереджають про аномально високе розповсюдження рідкісного генетичного захворювання в невеликій ізольованій від зовнішнього світу общині мормонів на межі штатів Юту і Арізона.

10 тисяч послідовників Фундаменталістської Церкви Ісуса Хріста святих останніх днів проживають в двох населених пунктах – Хилдале (штат Юту) і Колорадо-Сіті (Арізона). Це релігійне об'єднання, що відкололося від інших мормонів в 30-і роки минулого століття, продовжує дотримуватися полігамії і схвалює шлюби між близькими родичами.

Остання обставина, судячи з усього, і стало причиною високого розповсюдження в общині рідкісної рецесивної мутації, що викликає дефіцит фумарази, – ферменту, задіяного в реакціях циклу Кребса, що забезпечують клітки організму енергією.

За даними місцевих лікарів, протягом останніх 15 років в общині мормонів було виявлено не менше 20 дітей з дефіцитом фумарази. До цього в світі було відомо не більше 10 описаних випадків цього захворювання.

Генетичні дослідження свідчать про те, що відповідні гени мутантів зустрічаються у жителів Арізони, що не належать до мормонів. В той же час шлюби між близькими родичами багато разів збільшують вірогідність зустрічі двох таких генів, що і приводить до розвитку важкого захворювання.

Дефіцит фумарази викликає порушення процесів ділення і зростання нервових клітин. Хвороба виявляється затримкою в розвитку, характерною зміною будови ліцьового скелета, частими епілептичними припадками і епізодичними періодами коми.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Дефіцит робочих рук: яких фахівців не вистачає в Україні

31 травня 2017, 10:30

Глобальний прогноз: підвищення пенсійного віку неминуче

29 травня 2017, 10:10

В Україні не вистачає «доступних» ліків

16 травня 2017, 19:41

Дефіцит держбюджету знизився до 10 млрд гривень

27 квітня 2017, 16:56

Останні новини за сьогодні: