Новини / Здоров'я / Вчені встановили, що причиною гіперактивності у дітей є зміна структури хромосом
2 жовтня 2010, 12:22
Розмір шрифта: А А А

Вчені встановили, що причиною гіперактивності у дітей є зміна структури хромосом

Вчені встановили, що причиною гіперактивності у дітей є зміна структури хромосом, геном, СДУГ? синдром дефіциту уваги, гіперактивність, діти, хромосомні мутації, геном
Вчені встановили, що причиною гіперактивності у дітей є зміна структури хромосом

Група британських вчених з Кардіфського університету прийшла до висновку, що у дітей з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) хромосомні мутації зустрічаються частіше, ніж у здорових.

За словами керівника дослідження, Аніти Тапар, вчені проаналізували геноми 366 страждаючих на СДУГ дітей у віці 5-17 років. Отримані дані дослідники порівняли зі спадковою інформацією 1047 дітей з контрольної групи, у яких зазначений розлад не був виявлен.

Вчені встановили, що у гіперактивних добровольців 57 варіацій числа копій генів, обумовлених хромосомними мутаціями, зокрема повторенням або видаленням ділянки хромосоми. При цьому в контрольній групі було виявлено 78 таких варіацій. З урахуванням кількості проаналізованих геномів частота хромосомних мутацій у дітей з СДУГ більш ніж удвічі перевищувала аналогічний показник у контрольній групі.

Крім цього, дослідники з‘ясували, що серед хворих дітей зі зниженим інтелектом варіації числа копій генів зустрічалися в 3,4 рази частіше, ніж у добровольців з нормальними розумовими здібностями. Автори роботи відзначили, що виявлені мутації частіше зустрічалися в тих ділянках хромосом, які в ході попередніх досліджень були пов’язані з розвитком аутизму і шизофренії.

«Нам вперше вдалося показати зв‘язок СДУГ з хромосомними мутаціями. Однак, ці відкриття поки не вплинуть на методи діагностики і лікування цього захворювання, тому що в дослідженні взяли участь лише європейці і отримані дані необхідно перевірити на представниках інших рас», — підсумувала тапар.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що група американських учених з Вашингтонського університету розробила методику оцінки зрілості мозку людини, яка займає п’ять хвилин.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Лікування суницею

18 червня 2017, 12:01

В РФ хочуть ввести податок на малодітність

10 травня 2017, 16:06

У Visa з'явилися платіжні картки для дітей

10 травня 2017, 15:48

Чи зарахують до стажу час опіки над дітьми?

27 березня 2017, 10:18

Останні новини за сьогодні: