Новини / Здоров'я / Учені розгадали причину стомлення м'язів після навантаження
14 лютого 2008, 08:36
Розмір шрифта: А А А

Учені розгадали причину стомлення м'язів після навантаження

Учені розгадали причину стомлення м'язів після навантаження, м\'язи, стомлення, фізичне навантаження, дослідження
Учені розгадали причину стомлення м'язів після навантаження

Дослідники з Колумбійського університету (Нью-Йорк) з‘ясували, що втома м’язів після тривалого фізичного навантаження викликана надмірним проникненням кальцію в м‘язові клітки. Більш того, їм вдалося знайти кошт, «протечку», що ліквідовує, яке помітно підвищило витривалість лабораторних мишей, повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Довгий час вважалося, що стомлення і хворобливість м’язів після фізичного навантаження викликані накопиченням молочної кислоти. Проте останніми роками фізіологи засумнівалися в даній теорії. Щоб пролити світло на це питання, учені під керівництвом Ендрю Маркса (Andrew Marks) вивчали стан м‘язів у мишей після тритижневого фізичного навантаження (щоденне плавання протягом декількох годин) і у спортсменів після трьох днів інтенсивної їзди на велосипеді.

З’ясувалося, що стомлення м‘язів після фізичного навантаження супроводжувалося зміною хімічної структури так званого ріанодінового рецептора, що грає важливу роль в скороченні м’язів. Цей процес викликав появу невеликої «течі» в клітинній оболонці (мембрані), завдяки якій кальцій починав безперервно поступати всередину м‘язової клітки. В результаті відбувалося помітне зменшення сили м’язів і, одночасно, активувався фермент, ушкоджувальний м‘язові волокна.

Марксу і його колегам також вдалося знайти кошт, здатний ліквідовувати «текти», зупинивши надходження кальцію, — препарат під назвою S107. Миші, що отримували ці ліки, довше залишалися енергійними і могли витримувати великі фізичні навантаження, повідомили дослідники. Передбачається, що S107 зможе блокувати відчуття м’язової втоми і у людей.

На думку учених, цей препарат може виявитися особливо актуальним для боротьби з хронічною втомою при серцевій недостатності. Попередні дослідження показали, що виражений занепад сил у пацієнтів з цим захворюванням — іноді вони не в змозі встати з ліжка або почистити зуби – також супроводжується «протечкой» кальцію. Проте на відміну від спортсменів, у людей з серцевою недостатністю цей процес є необоротним.

У найближчих планах учених — протестувати препарат S107 на пацієнтах з серцевою недостатністю. У випадку якщо експерименти виявляться успішними, препарат може поступити в продаж через декілька років, вважають фахівці.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Змінено порядок оподаткування спадщини

19 квітня 2017, 17:27

В Україні спростили оподаткування спадщини

26 березня 2017, 19:41

Чи задоволені українці своїм життям — дослідження Держстату

4 березня 2017, 16:32

Мобільні гаманці: користувачі назвали найбільші недоліки

16 лютого 2017, 14:46

Останні новини за сьогодні: