Новини / Здоров'я / Напружена робота доводить людей до хвороб
19 червня 2007, 08:33
Розмір шрифта: А А А

Напружена робота доводить людей до хвороб

Напружена робота доводить людей до хвороб, робота, робоче місце, знос, захворювання, охорона праці
Напружена робота доводить людей до хвороб

В результаті надмірної ударної трудової діяльності у людини збільшується ризик грипу і інших, небезпечних для життя хвороб. Крім того, організм, який вимушений працювати і відпочивати в неприродний час, ослаблюється і у результаті набагато раніше вмирає.

Напружена робота доводить людей до хвороб, стверджують ізраїльські учені. Вірніше, страшна не сама праця, а стреси, викликані перенапруженням, переробками і іншими негативними чинниками, якими такі багаті деякі робочі місця.

В результаті надмірної ударної трудової діяльності людина може попросту серйозно підірвати своє здоров’я: йому загрожують серцеві хвороби, підвищений тиск, значно збільшується ризик грипу і простудних захворювань. У новому дослідженні, проведеному в Ізраїлі, взяли участь 677 добровольців самих різних професій, від вищого менеджменту до нізкокваліфіцированних робочих, — як чоловіків, так і жінок.

Виявилось, що у тих з них, хто регулярно випробовує перевантаження на роботі, в 1,8 разу підвищується ризик виникнення діабету другого типу, при якому в організмі знижується чутливість до гормону інсуліну. При цьому дослідники враховували такі чинники, як вік, стать, кількість фізичних навантажень і ожиріння, і все одно вірогідність виникнення діабету виявилася підвищеною.

В результаті учені прийшли до висновку, що важка робота часто стає причиною хворого способу життя, поганого живлення і вживання алкоголю. У новому ж дослідженні наступний в наявності результат: отримані на роботі стреси можуть надавати прямішу дію, руйнуючи можливість організму переробляти глюкозу, що в результаті приводить до діабету.

“Результати дослідження показують, що випробовувану на роботі перевтому збільшує ризик хвороби разом з такими чинниками, як надмірна маса тіла, куріння і відсутність фізичного навантаження”, — підвів підсумки автор роботи Самуїл Меламед з Університету Тель-Авіва.

Раніше вчені повідомили про те, що не тільки перенапруження, але і робота в неурочний час може завдати непоправного збитку організму людини. На думку дослідників, постійні збої режиму, що випробовуються не тільки льотчиками і стюардесами, але і всіма, хто працює в різні зміни, можуть привести до втрати здоров’я. Експерименти, проведені на мишах, підтвердили, що організм, який вимушений працювати і відпочивати в неприродний час, ослаблюється і у результаті набагато раніше вмирає.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Лікування суницею

18 червня 2017, 12:01

Яка частина українців готова шукати підробіток (дослідження)

3 червня 2017, 16:31

Влада спантеличена професійними стандартами для українців

31 травня 2017, 17:48

Основні причини відмови в отриманні робочої візи в Європі

27 травня 2017, 17:58

Останні новини за сьогодні: