Новини / Здоров'я / Працюємо над поставою
14 вересня 2015, 11:09
Розмір шрифта: А А А

Працюємо над поставою

Працюємо над поставою, хребет, постава, сколіоз, м’язи, сутулитися
Працюємо над поставою

Якщо ви не хочете, щоб ваша дитина виріс сутулою або кривобокі, заохочуйте його корисні для правильної постави звички.

Наш експерт — завідувач відділення ЛФК і мануальної медицини ФГБУ «Російський науковий центр медичної реабілітації та курортології», доктор медичних наук Михайло Еремушкин.

Гойдатися на стільці під час приготування уроків. Коли дитина пише, розгойдуючись на передніх ніжках стільця, він випрямляє хребет, відводить плечі назад, щоб утримати рівновагу. Спина стає прямою.

Працювати на комп‘ютері, розвалившись у кріслі. Спині зручніше, коли ми сидимо розвалившись, ніж коли сидимо прямо. Якщо треба дивитися на монітор комп’ютера, відкиньте спинку крісла, щоб кут нахилу склав 135 градусів, нехай дитина покладе клавіатуру на коліна і працює напівлежачи.

Писати за конторкой стоячи. Найбільшу навантаження хребет відчуває, коли ми сидимо. В цей час тиск на поперековий відділ майже в два рази більше, ніж коли ми стоїмо.Раніше саме стоячи писали люди, яким доводилося присвячувати цьому заняттю чималий час. Стоячи роблять уроки в спеціалізованих інтернатах діти, хворі на сколіоз.

Читати книжки, лежачи на животі. Лежачи на животі, дитина не сутулитися. Під груди можна підкласти подушку.

Повторювати усні уроки, похитуючись у кріслі-качалці. Спина відпочиває, м‘язи працюють, ритм розгойдування допомагає сконцентрувати увагу.

Вчити напам’ять вірші, переказувати тексти в русі — підстрибуючи, задираючи ноги, кружляючи, перекидаючись… Діти дуже втомлюються від статичних навантажень, особливо маленькі. Тому, якщо дитина вважає, декламує вірші, маршируя при цьому або підстрибуючи, він менше стомлюється. І, між іншим, краще запам‘ятовує те, що завчає.

Вчити уроки, сидячи на жорсткій табуретці. На ній дитина починає крутитися, частіше вставати і таким чином розминає м’язи, знімає навантаження з хребта. Змінювати положення під час занять дуже корисно!

Для правильної постави корисно:

Кататися на велосипеді з високо піднятим кермом.

Носити на голові різні предмети: кубики, подушечки, наповнені сіллю, піском або тирсою. Не гублячи подушечки, ходити на носках, на напівзігнутих ногах, сідати, повзати рачки, підніматися і спускатися по шведській стінці…

Плавати.

Їздити верхи (тількине при плоскій спині, тому що при ній порушені ресорні функції хребта). Під час верхової їзди хребет самовытягивается, закріплюється правильна посадка.

Тренувати координацію рухів: робити «ластівку», стійку на одній нозі, ходити по колоді…

Для правильної постави не корисно:

Кататися на велосипеді, низько пригнувшись до керма.

Їздити на самокаті.

Займатися тими видами спорту, де доводиться робити асиметричні рухи (теніс, бадмінтон, фехтування). А також боксом (боксерська стійка призводить до сутулості і круглій спині) і акробатикою, художньою і спортивною гімнастикою і боротьбою в молодшому шкільному віці — ці види спорту роблять хребет надмірно гнучким і рухливим, що в подальшому може погано позначитися на поставі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Сьогодні в Україні вводиться фотофіксація обов'язкового технічного контролю

24 травня 2017, 08:09

Mcdonald's буде більше купувати продуктів в українських фермерів

5 квітня 2017, 19:42

Останні новини за сьогодні: