Новини / Здоров'я / Рак грудей, постривай
2 вересня 2015, 11:09
Розмір шрифта: А А А

Рак грудей, постривай

Рак грудей, постривай, рак молочної залози, рак, пухлина, моноклональні антитіла
Рак грудей, постривай

Серед онкологічних захворювань рак молочної залози займає одне з лідируючих місць. Статистика невблаганна: у США цей діагноз є у кожної восьмої жінки, а в Європі ця хвороба кожні 6 хвилин забирає одне життя.

Ходіння по муках

Як і інші види раку, пухлини молочної залози поділяються за стадіями, кожна з яких характеризується певним ступенем поширеності пухлинного процесу і, відповідно, вимагає різних підходів до лікування. На ранніх стадіях, першої та другої, рак молочної залози вважається операбельним і виліковується в переважній більшості випадків.

Однак у 32% пацієнток хвороба виявляється на більш пізніх стадіях: третій і четвертій, коли пухлина вже дала метастази в інші органи. На жаль, в останньому випадку мова найчастіше йде не про спасіння, а про продовження життя.

Довгий час зробити це можна було лише одним способом — за допомогою хіміотерапії. Вона дозволяє таким пацієнткам жити довше, але впливає не тільки на клітини пухлини, але і на здорові тканини організму і через це дає масу побічних ефектів, серед яких нудота, блювання, випадання волосся та багато інших.

Проте з недавніх пір у жінок з метастатичним раком молочної залози з'явилася надія на істотне, а головне — якісне продовження життя.

Точно в ціль

Основою нової методики стали так звані моноклональні антитіла — імунологічні таргетні біопрепарати, що дозволяють наносити точкові удари по пухлинних клітин, не ушкоджуючи здорові.

Вчені тепер можуть комбінувати таргетні препарати один з одним, що дозволяє блокувати небезпечний білок, що викликає агресивний вид раку молочної залози, відразу з двох сторін, не залишаючи пухлини «місця для відступу».

Результати застосування нової комбінації таргетних препаратів вражають: у половини пацієнток вдалося досягти 5?річної виживаності (а в деяких і вище).

Але творці нового типу протипухлинного препарату пішли ще далі і до біологічних моноклональным антитілам приєднали по кілька молекул цитостатика (хіміопрепарату,

що пригнічує ріст пухлинних клітин), забезпечивши таким чином спрямовану доставку лікарської речовини і його накопичення… відразу всередині пухлинних клітин. Це дозволило не тільки уникнути токсичного впливу на організм в цілому, але і набагато ефективніше впливати на саму пухлину. До того ж новий тип протипухлинних препаратів став порятунком для хворих, у яких розвинулася стійкість до стандартної хіміотерапії.

На тлі терапії жінка може вести звичайний спосіб життя: препарат їй вводиться один раз в три тижні з допомогою 30?хвилинної крапельниці. І ніхто, крім самої пацієнтки, її доктора і близьких, не дізнається, що вона проходить протипухлинне лікування.

Аж до недавніх пір нова протипухлинна терапія була доступна тільки в дослідницьких програмах, але тепер увійшла в практику лікування метастатичного раку молочної залози, давши шанс на гідне життя сотням таких пацієнток

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Японії придумали сенсор для діагностики раку по диханню

11 січня 2016, 21:55

Останні новини за сьогодні: