Новини / Здоров'я / Ранній інфаркт
11 грудня 2015, 14:29
Розмір шрифта: А А А

Ранній інфаркт

Ранній інфаркт, інфаркт міокарда, серцевий м’яз, холестеринові бляшки, серце
Ранній інфаркт

Інфаркт міокарда — одна з найбільш частих причин смерті в усьому світі. Зазвичай він розвивається у літніх людей, але молодий вік — не завжди гарантія того, що інфаркт не може відбутися.

Обхідні шляхи

Середній вік пацієнтів, які поступають до нас в кардіохірургію, — близько 70 років. Ми багато жартуємо, нарікаємо, що молоді не вистачає, але потай пишаємося цим фактом: якщо пацієнту в 65-70 років зробити операцію на серці, то це значно збільшує його шанси дожити до 80-90 років, радуючи своїх близьких. Більш того, серця у багатьох літніх пацієнтів, навіть перенесли інфаркт, працюють непогано: холестеринові бляшки в судинах у них зростали поступово, організм встиг адаптуватися до них, утворити обхідні судинні шляху. Це дозволяє серцю бути більш стійким до різкого порушення кровопостачання, і при інфаркті у них є що рятувати.

Інша справа — молоді пацієнти 35-45 років. Суть навіть не в тому, що в такому юному віці інфаркт заробити просто образливо і для таких пацієнтів він — як грім серед ясного неба. Їх серце виявляється абсолютно не готове до такого повороту подій, і уражену ділянку серцевого м‘яза, який у літньої людини міг би хоч якось дотягнути до операції, у молодих швидко гине. Саме у молодих найчастіше розвиваються такі ускладнення, як розрив серця або формування аневризми — мешотчатой порожнини, стінки якої перетворилися в фіброзну тканину, нездатну до скорочення.

Бляшка або тромб?

Як розвивається атеросклероз у літньої людини? Спочатку в судинах, що живлять серце, з’являється невелика бляшка. Вона поступово зростає, стає товщі, щільніше — як наліт у водопровідній трубі. Через звужену ділянку протікає все менше крові, і від цього серцевий м‘яз може загинути… Або не загинути — існує таке явище, як «оглушений міокард». Серце розумне, воно розуміє, що на такому харчуванні довго не протягне, і починає працювати упівсили. Якщо кровотік по судині відновити, то і функція серця відновиться.

За інфарктом у молодого пацієнта практично завжди варто катастрофа. Бляшки в більш молодих судинах мають м’яку консистенцію і легко можуть тріскатися. При цьому вміст тріснутою бляшки несеться з током крові всередину посудини, і останній з-за цього закупорюється. До того ж організм намагається закрити утворився дефект, тому над бляшкою виростає тромб, який перекриває просвіт судини остаточно. І якщо у літніх пацієнтів нерідко уражаються гілки судин дрібного калібру, то у молодих найчастіше це великі посудини, що відповідають за харчування великих ділянок серця.

Головне — встигнути!

Час працює проти лікарів при будь-якому інфаркті. Але якщо він ускладнений утворенням великої тромбу або розпадом бляшки, то складність при наданні допомоги значно збільшується. Таким пацієнтам показана екстрена коронарографія. Лікар не просто повинен встановити стент (що саме по собі може виявитися трудомісткою завданням), але ще і витягти з посудини тромботичні маси, закривають його просвіт.

Чим швидше це станеться, тим менше клітин серцевого м'яза встигне загинути. І якщо в серці літнього пацієнта є обхідні судини, які здатні «підстрахувати», коли в одному з основних судин трапилася біда, то серце молодого пацієнта тут сподіватися нема на що.

Саме тому так важливо терміново викликати «швидку» при гострих болях в грудній клітці, навіть якщо ви молодий не тільки душею, а й тілом. Кожна втрачена хвилина знаменує собою сотні загиблих клітин, які вже не повернути. ,

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Тиск – не жарт

15 жовтня 2015, 10:17

Останні новини за сьогодні: